BLOG

Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.

Poduszka do karmienia znacznie ułatwia podawanie maluchowi pokarmu i sprawia, że jest ono znacznie bardziej komfortowe, zarówno dla matki, jak i niemowlaka. Jak jej używać i jak wybrać idealny model? Czytaj dalej.

W naszym sklepie Kokosek znajdziesz najlepszej jakości poduszki do karmienia piersią w różnych kształtach i rozmiarach.  

Na co zwracać uwagę kupując poduszkę do karmienia piersią?

Stojąc przed decyzją o zakupie poduszki do karmienia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, w tym:

 • rozmiar - na rynku dostępne są produkty 2w1 w większych rozmiarach, które można wykorzystać jako rogal do spania dla kobiet w ciąży, jak i wygodną poduszkę do karmienia. Do wyboru są także znacznie mniejsze poduszki w kształcie rogala/półksiężyca dopasowane do niewielkich rozmiarów niemowląt;
 • wypełnienie - ważne jest aby nie chłonęło wilgoci i nie odkształcało się. Najlepiej zainwestować w naturalne tworzywa np. kapok, czyli włókno nasienne w formie puchu z drzewa kapokowego;
 • materiał - najlepiej jest, gdy można go łatwo zdejmować z poduszki do karmienia i prać w pralce. Bawełna sprawdza się w tym przypadku doskonale, ponieważ prana w odpowiedniej temperaturze nadal pozostaje miękka, miła w dotyku i nie rozciąga się;
 • wzór - jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od gustu. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli, zarówno w stonowanych, jak i nieco odważniejszych i wyrazistych kolorach oraz wzorach. Dzięki temu każdy może wybrać coś, co będzie podobało mu się najbardziej. 

Jak używać poduszkę do karmienia piersią?

Poduszka do karmienia przydaje się już na etapie przebywania matki i niemowlęcia podczas pobytu w szpitalu. Pomaga przyjąć najwygodniejszą pozycję bez obciążania odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Nie podrażnia także rany po cesarskim cięciu i zmniejsza nacisk na drogi rodne w okresie połogu.

Jak używać poduszki do karmienia? Przyda się ona przede wszystkim w pozycji ze skrzyżowanymi nogami, naturalnej (z podpartymi barkami i plecami), leżącej, spod pachy i klasycznej. Dla większej wygody można ułożyć niemowlę w środku poduszki do karmienia i przybliżyć go do brodawki sutkowej. 

Dobrej jakości poduszka może służyć matce i dziecku nawet przez cały okres karmienia. Znacznie zwiększa ona komfort karmienia, co jedynie sprzyja utrwaleniu kontaktu skóra do skóry. Dzięki takim akcesoriom opieka nad niemowlęciem staje się łatwiejsza i znacznie bardziej komfortowa.

Przeczytaj również

 • image

  Jak przenieść dziecko do spacerówki?

  Decyzja o przeniesieniu niemowlaka z gondoli do spacerówki, wydaje się nie być skomplikowana. Jednak tylko z pozoru, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i u każdego dziecka może wyglądać to nieco inaczej. Od kiedy spacerówka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Dlaczego warto czytać dzieciom do snu?

  Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, zwiększa poczucie jego bezpieczeństwa i pozwala na zacieśnienie więzi. Psychologowie od lat podkreślają, jak ważne w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej i rozwoju wyobraźni dziecka jest czytanie książek. Zwłaszcza przed snem. Czynność ta powinna wejść na stałe do harmonogramu dnia każdego rodzica. Dlaczego jest to tak ważne? Co daje czytanie książek? Przeczytaj artykuł.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym