Blog

 • image

  Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

  Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Dlaczego warto czytać dzieciom do snu?

  Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, zwiększa poczucie jego bezpieczeństwa i pozwala na zacieśnienie więzi. Psychologowie od lat podkreślają, jak ważne w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej i rozwoju wyobraźni dziecka jest czytanie książek. Zwłaszcza przed snem. Czynność ta powinna wejść na stałe do harmonogramu dnia każdego rodzica. Dlaczego jest to tak ważne? Co daje czytanie książek? Przeczytaj artykuł.
 • image

  Gry i zabawy dla 3-latka

  Dziecko w wieku 3 lat na ogół ma już w pełni rozwinięte słownictwo, staje się coraz bardziej samodzielne, a rodzaje jego zabaw często ograniczone są tylko przez wyobraźnię. Zaczyna rozumieć pojęcie empatii i chętnie dzieli się z innymi swoimi zabawkami. W tym okresie warto zadbać o jego rozwój emocjonalny i edukację. Pomocne mogą okazać się gry i zabawki, z których będzie korzystać cała rodzina spędzając wspólnie czas.
 • image

  Zabawa w terenie - jakie zabawki dla dzieci na powietrzu?

  Aktywność ruchowa i intelektualna są podstawą prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Gdy za oknem temperatury zaczynają rosnąć, rodzice często proponują swoim pociechom zabawę na świeżym powietrzu z rówieśnikami. Zabawki do ogrodu i na podwórko to idealny pomysł na to, aby urozmaicić dziecku ten czas. Warto jednak dobrać je do indywidualnych upodobań i etapu rozwoju malucha.
 • image

  Zabawki dla 2-latki - jaki prezent będzie najlepszy dla małej dziewczynki

  Po ukończeniu 2. roku życia dziecko już swobodnie się porusza, zaczyna rozmawiać pełnymi zdaniami i coraz śmielej eksploruje świat, który zaskakuje go na każdym kroku. Maluch staje się coraz bardziej świadomy otaczającego go świata i dlatego też zaczyna zadawać swoje pierwsze ważne pytania. Zabawki dla 2-latka powinny zatem wspierać jego naturalny rozwój, zarówno emocjonalny, jak i fizyczny.
 • image

  Torba do porodu – praktyczna wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka

  Dzień, w którym po wielu miesiącach oczekiwania powitamy upragnione maleństwo na świecie jest najważniejszym wydarzeniem w życiu rodzica. Warto się do niego dobrze przygotować i wybrać produkty, dzięki którym każda przyszła mama poczuje się wyjątkowo.
 • image

  Co można jeść karmiąc piersią? Dieta matki karmiącej

  Jeszcze do niedawna błędnie sądzono, że dieta matki karmiącej powinna być przede wszystkim lekkostrawna. Jest to mit, ponieważ w trakcie karmienia naturalnego można jeść wszystko, o ile będzie to odpowiednio zbilansowane i zasobne w niezbędne witaminy, makro- i mikroelementy.
 • image

  Ubranka niemowlęce - na co zwrócić uwagę?

  Rodzice, którzy kompletują pierwszą wyprawkę dla swojego dziecka, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Na liście rzeczy do kupienia znajdują się m.in. produkty pielęgnacyjne, wózek typu gondola, laktator oraz ubranka niemowlęce.
 • image

  5 pomysłów na prezent dla świeżo upiecznej mamy

  Urodzenie dziecka to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety. Kilka miesięcy po porodzie, najlepiej po okresie połogu, świeżo upieczoną mamę i jej pociechę odwiedzają pierwsi goście.
 • image

  Rodzicielstwo bliskości - dlaczego jest dobre dla Ciebie i Twojego dziecka?

  Rodzicielstwo bliskości, mimo że mówi się o nim znacznie więcej od niedawna, jest tradycyjnym, a zatem stosowanym od wieków, sposobem wychowania potomstwa. To bez wątpienia najlepsza metoda opieki nad dziećmi, zgodna z ich potrzebami i zapewniająca dużo miłości oraz czułości.
 • image

  Kiedy dziecko zaczyna raczkować?

  Raczkowanie to jeden z najważniejszych etapów rozwojowych w życiu dziecka. To także ważne wydarzenie dla rodziców, którzy odczuwają wówczas wielkie wzruszenie. To bowiem znak, że zaczyna się najbardziej ruchliwy okres w życiu ich pociechy.
 • image

  Nauka przez zabawę - co warto wiedzieć

  Liczne badania naukowe już dawno wykazały, że gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje, to jest ona bardziej efektywna. Hormony szczęścia wydzielające się podczas radosnej zabawy dziecka sprzyjają rozwojowi funkcji biologicznych i psychologicznych. Co więcej, angażują, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność.
 • image

  Ciąża miesiąc po miesiącu - pierwszy miesiąc

  Pierwszy miesiąc ciąży najczęściej mija kobietom nieświadomie. W większości przypadków pierwsze testy ciążowe (paskowe lub na poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi) wykonuje się ok. 5-6 tygodnia od daty ostatniej miesiączki. Pierwszy trymestr ciąży to szereg zmian hormonalnych, które wpływają zarówno na ciało, jak i samopoczucie. Warto wówczas zadbać o siebie w sposób szczególny. Sprawdź, jak wygląda przebieg ciąży miesiąc po miesiącu.
 • image

  Rozszerzenie diety niemowlaka krok po kroku

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) najwłaściwszym sposobem karmienia dziecka do 6. miesiąca życia jest mleko matki. Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpocząć po ukończeniu przez malucha pół roku. Należy jednak pamiętać, że najbezpieczniej jest dokonywać tego pod czujnym okiem pediatry. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko wielu nieprzewidzianych konsekwencji zdrowotnych, w tym głównie alergii pokarmowych.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym