Blog

 • image

  Ubranka niemowlęce - na co zwrócić uwagę?

  Rodzice, którzy kompletują pierwszą wyprawkę dla swojego dziecka, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Na liście rzeczy do kupienia znajdują się m.in. produkty pielęgnacyjne, wózek typu gondola, laktator oraz ubranka niemowlęce.
 • image

  5 pomysłów na prezent dla świeżo upiecznej mamy

  Urodzenie dziecka to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety. Kilka miesięcy po porodzie, najlepiej po okresie połogu, świeżo upieczoną mamę i jej pociechę odwiedzają pierwsi goście.
 • image

  Rodzicielstwo bliskości - dlaczego jest dobre dla Ciebie i Twojego dziecka?

  Rodzicielstwo bliskości, mimo że mówi się o nim znacznie więcej od niedawna, jest tradycyjnym, a zatem stosowanym od wieków, sposobem wychowania potomstwa. To bez wątpienia najlepsza metoda opieki nad dziećmi, zgodna z ich potrzebami i zapewniająca dużo miłości oraz czułości.
 • image

  Kiedy dziecko zaczyna raczkować?

  Raczkowanie to jeden z najważniejszych etapów rozwojowych w życiu dziecka. To także ważne wydarzenie dla rodziców, którzy odczuwają wówczas wielkie wzruszenie. To bowiem znak, że zaczyna się najbardziej ruchliwy okres w życiu ich pociechy.
 • image

  Nauka przez zabawę - co warto wiedzieć

  Liczne badania naukowe już dawno wykazały, że gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje, to jest ona bardziej efektywna. Hormony szczęścia wydzielające się podczas radosnej zabawy dziecka sprzyjają rozwojowi funkcji biologicznych i psychologicznych. Co więcej, angażują, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność.
 • image

  Ciąża miesiąc po miesiącu - pierwszy miesiąc

  Pierwszy miesiąc ciąży najczęściej mija kobietom nieświadomie. W większości przypadków pierwsze testy ciążowe (paskowe lub na poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi) wykonuje się ok. 5-6 tygodnia od daty ostatniej miesiączki. Pierwszy trymestr ciąży to szereg zmian hormonalnych, które wpływają zarówno na ciało, jak i samopoczucie. Warto wówczas zadbać o siebie w sposób szczególny. Sprawdź, jak wygląda przebieg ciąży miesiąc po miesiącu.
 • image

  Rozszerzenie diety niemowlaka krok po kroku

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) najwłaściwszym sposobem karmienia dziecka do 6. miesiąca życia jest mleko matki. Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpocząć po ukończeniu przez malucha pół roku. Należy jednak pamiętać, że najbezpieczniej jest dokonywać tego pod czujnym okiem pediatry. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko wielu nieprzewidzianych konsekwencji zdrowotnych, w tym głównie alergii pokarmowych.
 • image

  Książeczki dla dzieci - na jakie pozycje warto zwrócić uwagę

  Czytanie dzieciom wspomaga ich prawidłowy rozwój, pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. To również trening skupienia i nauka koncentracji. Wspólne czytanie z dzieckiem pozytywnie wpływa także na relacje z rodzicem. To jeden z najlepszych pomysłów na spędzanie czasu. Jakie są najlepsze książki dla dzieci i dlaczego warto je mieć w dziecięcej biblioteczce? Przeczytaj i przekonaj się sam.
 • image

  Wyprawka dla dziecka, które urodzi się latem

  Przyjście na świat małego człowieka wiąże się zarówno z wielką radością, jak i wieloma obawami. Jedna z nich dotyczy kompletacji wyprawki. Każdy rodzic zastanawia się co kupić, aby spełnić wszystkie potrzeby nowo narodzonego.  A warto przygotować się do nowej roli jak najlepiej, ponieważ będzie to miało wpływ na komfort zarówno dziecka, jak i opiekuna. Jak skompletować letnią wyprawkę?
 • image

  Najbardziej przydatne akcesoria do rozszerzania diety dziecka

  Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpoczynać się po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia. Przez pierwsze pół roku dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki (o ile jest taka możliwość). Każdy rodzic staje przed dylematem, jak rozszerzać dietę u niemowlaka. 
 • image

  Jak dbać o ciało podczas ciąży i po porodzie?

  Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. W jej ciele rozwija się nowe istnienie, które na całe 9 miesięcy całkowicie zmienia jej ciało. To czas, kiedy warto o siebie zadbać szczególnie troskliwie. Nie chodzi wyłącznie o zdrową i zoptymalizowaną dietę, codzienną aktywność fizyczną (dozwoloną od 2 trymestru i dostosowaną dla kobiet w ciąży), ale także o pielęgnację skóry i rozwój umysłowy. Nie mniej ważne jest zadbanie o siebie w okresie połogu (trwającego ok. 2 miesiące od momentu porodu), kiedy organizm stara się wrócić do stanu sprzed ciąży.
 • image

  Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?

  Pierwszy spacer w życiu noworodka to wielkie, rodzinne wydarzenie. Świeże powietrze, bez względu na porę roku, jest korzystne nawet dla bardzo małego organizmu, ponieważ zwiększa jego odporność i hartuje. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, aby udać się na spacer z noworodkiem już w pierwszym tygodniu jego życia.
 • image

  Jak przygotować się na wiosenne narodziny dziecka?

  Przyjście na świat ukochanego dziecka, jest dla rodziców dużym przeżyciem. Nic więc dziwnego, że wielu z nich z dużym wyprzedzeniem (nawet półrocznym) zaczyna kompletować jego wyprawkę. Jego zawartość uzależniona jest przede wszystkim od pory roku, w którym maluszek się urodzi. 
 • image

  5 sposobów na skuteczne usypianie dzicka

  Usypianie maluszka, zarówno dosłownie, jak i w przenośni, spędza sen z powiek wielu rodziców. Okres nocnego wypoczynku jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dziecka, zwłaszcza jego ośrodkowego układu nerwowego, czyli mózgu. Aby skutecznie ułożyć bobasa do snu, konieczne jest odpowiednie podejście, a także kilka niezbędnych akcesoriów, które ułatwiają zasypianie i sprawiają, że łóżeczko kojarzyć się będzie niemowlakowi ze wszystkim, co spokojne, relaksujące i miłe.
 • image

  Prezent na baby shower - co kupić?

  W Polsce od niedawna celebruje się tzw. baby shower (często nazywane też imprezą bociankową). Moda ta przyszła do nas z krajów anglosaskich. Jest to przyjęcie, organizowane dla przyszłych rodziców z okazji spodziewanego przyjścia na świat wyczekanej pociechy. Goście zaproszeni na uroczystość wręczają drobne podarunki, które mają ułatwić opiekę nad dzieckiem oraz zadbać o komfort, zdrowie i samopoczucie przyszłej matki. Jaki prezent dla mamy, a jaki dla niemowlaka wybrać?
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym