BLOG

Czy butelki antykolkowe są skuteczne?

Przychodzi taki moment, że rodzice intensywnie szukają skutecznego sposobu na kolkę u niemowląt. Dużą popularnością cieszą się butelki antykolkowe, które zaprojektowano w taki sposób, by zapobiegać dostawaniu się pęcherzyków powietrza do butelki. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie połyka powietrza, co pozwala uniknąć problemów z trawieniem oraz gazów, uchodzących za przyczynę powstawania kolek. Jednak jak jest w praktyce? Czy takie butelki rzeczywiście się sprawdzają? Sprawdź funkcjonalne i wykonane z bezpiecznych materiałów butelki antykolkowe dostępne w sklepie Kokosek!

Co warto wiedzieć o butelkach antykolkowych? 

Przede wszystkim: czy butelki antykolkowe dla noworodka i niemowlęcia są w stanie całkowicie wyeliminować kolkę? Niestety! Butelki antykolkowe nie pomogą nam się całkowicie pozbyć tego problemu, ale znacząco zmniejszą prawdopodobieństwo wystąpienia kolki. Co więcej, wiele wskazuje na to, że takie butelki złagodzą atak kolki jeśli taki nastąpi. Butelki antykolkowe różnią się od tych tradycyjnych przede wszystkim kształtem. Są wyposażone zwykle w mały wentyl powietrza, torebkę do karmienia i zakrzywienie. Dla kontrastu, tradycyjne butelki do karmienia są proste i nie mają wentyla ani torebki.

Zalety i wady butelek antykolkowych 

Główną zaletą takich butelek jest fakt, że pomagają one znacząco zredukować ilość połykanego przez malucha powietrza. Dzięki temu łagodzą objawy kolki, jeśli nawet taka wystąpi, i znacząco poprawiają komfort dziecka. Wady? Wyższa cena niż w przypadku butelek tradycyjnych, a ponadto - butelki antykolkowe nie okażą się remedium na ten bolesny problem u wszystkich dzieci.

Jeśli Twoje dziecko płacze godzinami bez wyraźnego powodu, najprawdopodobniej cierpi na kolkę. Spróbuj użyć butelki antykolkowej - jeśli po jej zastosowaniu niemowlę przestanie płakać, wiele wskazuje na to, że płacz został spowodowany dyskomfortem na skutek połykania dużych ilości powietrza podczas karmienia. Butelka antykolkowa nie sprawdzi się u każdego dziecka, ale zdecydowanie warto wypróbować to rozwiązanie i na tej podstawie podjąć decyzję co do używania takiej butelki przez cały okres karmienia.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym