BLOG

Czy kolorowanka wodna to dobry sposób na rozwinięcie zdolności plastycznych dziecka?

Kolorowanki wodne (malowanki wodne) to książeczki dla dzieci, które służą edukacji poprzez beztroską zabawę - obrazki w takich malowankach przybierają kolory docelowe w wyniku zwilżenia pędzelkiem z wodą. Czy warto je wybrać? Jakie umiejętności pozwalają rozwinąć? Sprawdź najlepsze kolorowanki wodne dostępne w sklepie Kokosek!

Kolorowanki: tradycyjne czy wodne? 

Najlepiej zaproponować dziecku oba rodzaje kolorowanek. Tradycyjne kolorowanki to doskonały sposób na ćwiczenie motoryki, poznawanie kolorów i przygotowanie do nauki pisania. Z kolei malowanki wodne wprowadzą do świata dziecka odrobinę magii - w końcu wystarczy zanurzyć pędzel w wodzie, przejechać nim po malowance, a obrazek pokoloruje się natychmiastowo sam! Magiczne kolorowanki wodne to doskonała zabawa edukacyjna, które mocno rozwija wyobraźnię i estetykę dziecka. Co ważne, wodne kolorowanki, z uwagi na swoją niestandardową formę, są lubiane również przez dzieci, które na co dzień nie przepadają za rysunkiem czy zabawą z farbami.  Dlaczego? „Kolorowanie” wodą jest zdecydowanie łatwiejsze niż standardowe malowanie farbami, bowiem pędzelek przeznaczony do takich malowanek nie potrzebuje aż tak intensywnego docisku, dzięki czemu delikatne rączki dzieci nie męczą się tak szybko. Prócz tego efekt końcowy kolorowania wodą jest natychmiastowy i zachwyca swoją estetyką, co w szybki i prosty sposób pozwala na uzyskanie przez dziecko zadowolenia z siebie. Kolorowanki mogą być używane również przez bardzo małe dzieci, a taka zabawa wspaniale sprawdzi się w domu czy podróży (nie zostawia bałaganu jak tradycyjne kolorowanie i potrzeba do niej znacznie mniej akcesoriów). Mamy dla Was też fantastyczny pro-tip! Spróbujcie kolorowania wodą z użyciem… spryskiwacza! To bardzo szybki sposób na wypełnienie malunku kolorami, a przede wszystkim pozwoli dziecku na wyjście poza schemat i pokaże mu nowe możliwości. 

Twórczość plastyczna stanowi jedną z pierwszych form ekspresji pozwalających małym dzieciom demonstrować swoje nastroje i uczucia, a także uwidaczniać swój wewnętrzny świat. Maluchy spontanicznie chwytają za kredki, pisaki i farby, by dać upust swojej wyobraźni i wyrazić swoje emocje. Dzięki wodnym kolorowankom ta twórcza ekspresja może przybrać inną formę i zażegnać nudę! 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym