BLOG

Jak przygotować się na wiosenne narodziny dziecka?

Przyjście na świat ukochanego dziecka, jest dla rodziców dużym przeżyciem. Nic więc dziwnego, że wielu z nich z dużym wyprzedzeniem (nawet półrocznym) zaczyna kompletować jego wyprawkę. Jego zawartość uzależniona jest przede wszystkim od pory roku, w którym maluszek się urodzi. 

Wiosna zaliczana jest do tych pór roku, które są szczególnie łaskawe dla młodych matek i ojców. To czas sprzyjający spacerom, ponieważ mijają dokuczliwe mrozy, a promieniowanie słoneczne nie jest jeszcze zbyt silne. Odzież jest zatem znacznie lżejsza, a warunki pogodowe na ogół nie wymagają zakładania zimowych kaftaników i kurtek. Co potrzebne jest do życia w pierwszych miesiącach życia małego człowieka? 

Całą niezbędną wyprawkę na narodziny dziecka skompletujesz na stronie naszego sklepu Kokosek. 

Wyprawka dla wiosennego dziecka

Jak przygotować się do narodzin dziecka wiosną? Poza nieco lżejszą odzieżą nie ma większej różnicy w zakupie wyprawki dla malucha urodzonego w innych porach roku. Każde niemowlę potrzebuje wygodnego łóżeczka lub dostawki wraz z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, w tym materacem, bielizną pościelową, innymi tekstyliami, a także przytulankami ułatwiającymi zasypianie np. szumiący miś lub króliczek.  Często wybieranymi tekstyliami do pierwszego łóżeczka dziecka są kokony (np. z wełny merino) lub gniazda. Do przykrycia niemowlaka warto wybrać kocyk z organicznej bawełny

Co prawda z pierwszą kąpielą dziecka można spokojnie odczekać nawet do kilku dni po porodzie, to na liście wiosennej wyprawki nie powinno zabraknąć akcesoriów do kąpieli, w tym m.in. wanienki  i naturalnych kosmetyków (np. łagodnego żelu i maści łagodzące) do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlaka. W przypadku kolek czy bólów brzuszka doskonale sprawdzi się termofor w kształcie pluszaka wypełniony pestkami wiśni. 

Najbardziej naturalnym i zalecanym przez pediatrów sposobem odżywiania niemowlęcia jest karmienie piersią (według WHO do m.in. 6. miesiąca życia). Dlatego też konieczne jest uzupełnienie wyprawki o bawełniane śliniaczki, laktator do odciągania mleka, butelki z wygodnymi smoczkami, a także poduszkę do karmienia w kształcie rogala. Aby niemowlak mógł uczestniczyć z rodziną we wspólnych posiłkach, warto dokupić także specjalną nakładkę do krzesełka tzw. gniazdo-leżaczek.  

Jednym z ważniejszych elementów wyprawki jest wózek głęboki typu gondola oraz wszystkie niezbędne akcesoria (w tym również wkładki, zabawki i śpiworki). Ten rodzaj wózka jest dostosowany dla dzieci do ukończenia 6. miesiąca życia, gdy znaczną część doby spędza ono w pozycji leżącej.

Odzież dla dziecka urodzonego wiosną

Maluszek, który przyszedł na świat między marcem a czerwcem, powinien być zaopatrzony w:

Warto pamiętać, że nie ma większego sensu w kupowaniu większej liczby ubranek w jednym rozmiarze, ponieważ dzieci rosną w tak szybkim tempie, że każdy nadliczbowy egzemplarz może okazać się zbyt mały. Lepiej uzupełniać wyprawę na bieżąco, uwzględniając aktualną wagę i wzrost maluszka. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym