BLOG

Jak uatrakcyjnić kąpiel dziecka?

Zdecydowana większość dzieci kocha kąpiele. Rozchlapywanie wokół wody i piany to czysta przyjemność! Rodzice często starają się urozmaicić ten rytuał za pomocą zabawek do wody dla dzieci. Co warto kupić? W co bawić się podczas kąpieli?

Na stronie naszego sklepu Kokosek znaleźć można bogaty wybór najciekawszych zabawek do kąpieli dla dzieci.

Jak kąpać małe dzieci?

Podstawowym zabiegiem higienicznym, zarówno dla niemowląt, jak i nieco starszych dzieci jest kąpiel. Mniejsze pociechy na początku swojego życia korzystają ze specjalnie dostosowanych do tego celu wanienek, natomiast przedszkolaki bardzo często kąpią się w dużej wannie.

Warto jednak pamiętać, że kąpiel nie powinna być zbyt częsta. Może to spowodować naruszenie naturalnej bariery ochronnej skóry i doprowadzić do jej nadmiernego wysuszenia. Rekomenduje się, aby ciało malucha myć i nawilżać specjalnie przeznaczonymi do tego celu kosmetykami np. żelem i szamponem 2 w 1. Najlepiej, aby zostały stworzone z wykorzystaniem certyfikowanych i naturalnych surowców, w tym olejków i wyciągów roślinnych. 

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Każdy rodzic wie, że bywają dni, kiedy maluch niechętnie zażywa kąpieli. Wówczas pomocne bywają zabawki do wody dla dzieci, które uatrakcyjnią ten czas. Na rynku dostępny jest duży wybór figurek zwierzaków zmieniających kolor, gryzaków czy zabawkowych zestawów do wędkowania, które przypadną do gustu każdemu dziecku.

Jakie zabawki do kąpieli warto kupić? Do wyboru są m.in.:

  • piłeczki sensoryczne z kauczuku - które nie tylko bawią, ale także rozwijają zdolności manualne,
  • kubeczki kąpielowe - dziecko może dowolnie wlewać i wylewać wodę, ucząc się przy tym precyzji ruchów,
  • książeczki do kąpieli zmieniające kolor pod wpływem wody - nie ma chyba dziecka, które nie uwielbiało by takich zabawek. Obserwacja zmieniających się kolorów to czysta magia i wielka frajda,
  • kolorowe rurki - można je przymocować zarówno do wanny, jak i do kafelek,
  • gryzaki - najczęściej w kształcie zwierząt i wykonane z bezpiecznego dla zdrowia kauczuku,
  • motorówki - mogą stanowić element większej historii, które opowiadamy dzieciom podczas kąpieli,
  • kredki do malowania w wodzie - kolorowanie w wodzie jest jak najbardziej możliwe. Dzieci, w których rozwija się dusza artysty, będą zachwycone tym, że mogą oddawać się swojej pasji podczas kąpieli.

Dodatkową atrakcją może być muzyka. Wygodnie jest zaopatrzyć się w przenośny głośnik, który można ustawić bezpiecznie w łazience. Ulubione piosenki z pewnością zachęcą dziecko do zabawy w kąpieli i pozwolą się zrelaksować.

Zabawki do wanny dla dzieci to idealny pomysł na prezent np. na roczek lub baby shower. Produkty te nie tylko uatrakcyjniają kąpiel, ale także pobudzają wyobraźnię i pozwalają na rozwój zdolności manualnych i koordynacji ruchowej.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym