BLOG

Jak wybrać album na zdjęcia i dlaczego warto je tworzyć?

Piękne wspomnienia są tym, co nadaje naszemu życiu sens. A w szczególności te dotyczące naszych dzieci. Miło jest wracać do nich po wielu latach. W dobie zdjęć przechowywanych w pamięci smartfona, czy laptopa, często zapominamy o tradycyjnych sposobach na kolekcjonowanie najpiękniejszych chwil. A to właśnie klasyczne albumy na zdjęcia wklejane są trwałe, a przede wszystkim ponadczasowe.

Na naszej stronie Kokosek znajdziesz zarówno tradycyjne albumy na zdjęcia wklejane, jak i albumy wspomnień, w których dodatkowo umieścisz opis najważniejszych chwil w życiu Twojego dziecka.

Rodzaje albumów na zdjęcia

Na rynku znaleźć można szeroki wybór różnego rodzaju albumów na zdjęcia. Od osobistych preferencji zależy to, gdzie będziemy przechowywać najcenniejsze wspomnienia. Do wyboru są m.in.:

  • tradycyjne, małe albumy mieszczące fotografie o wymiarach 190 x 210 mm,
  • klasyczne, duże albumy mieszczące fotografie o wymiarach 24 x 29 cm,
  • designerskie i prezentujące się dobrze w nowoczesnych wnętrzach albumy ze zdjęciami i opisami,
  • albumy do tworzenia opisów, zawierające hasła i podpowiedzi, co mogłoby znaleźć się na danej stronie np. mój pierwszy spacer, moja pierwsza kąpiel itd.

Jego wybór uzależniony jest od liczby posiadanych zdjęć, ich rozmiarów, a także tego, co ostatecznie chcemy stworzyć. Ponadto, taki przedmiot można zakupić w różnych wariantach kolorystycznych i tym samym dopasować go do płci dziecka, a nawet wystroju jego pokoju. Album na zdjęcia wklejane jest przystępny cenowo, a podarowanie go bliskiej osobie zawsze jest w dobrym guście.

Rodzic z nieograniczoną wyobraźnią, może wybrać cytaty do albumu ze zdjęciami. Wielu z nich na łamach albumu odciska rączki i nóżki swojej pociechy (uprzednio umoczone w bezpiecznych dla skóry farbkach). Dobrym pomysłem jest także dekorowanie albumu kolorowymi wstążkami i taśmami.

Wskazówka!
Aby album prezentował się schludnie, warto zrezygnować z tradycyjnego kleju i przyczepiać fotografie za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego naklejek. W ten sposób uniknie się efektu “marszczenia” się strony. Są one łatwo dostępne, a także stosunkowo niedrogie.

Dlaczego warto tworzyć albumy na zdjęcia? 

Nie da się ukryć, że stworzenie pięknego albumu na zdjęcia wymaga czasu i zaangażowania. Jest to jednak jedna z tych czynności, która po latach będzie procentować. To idealna pamiątka, z której będzie cieszyła się cała rodzina. Wystarczy pomyśleć o wspólnie spędzonych Świętach, podczas których wszyscy wracają wspomnieniami do chwil uwiecznionych na fotografiach. 

Album na zdjęcia wklejane to dobry pomysł na prezent dla rodziców noworodka, którzy będą mogli strona po stronie wypełniać go opisami najważniejszych wydarzeń w życiu malucha. Można podarować go na roczek, chrzest lub imieniny dziecka, a także sprezentować go przyszłej matce na przyjęciu typu baby shower. Bez względu na okoliczności, tego rodzaju prezent zawsze będzie strzałem w dziesiątkę.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym