BLOG

Jaki prezent na Dzień Dziecka?

W Polsce od 1950 r. Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. To idealny moment w ciągu roku, ponieważ na ogół wiosenny i bardzo ciepły dzień kojarzy się z beztroską, zabawą i radością. Każdy maluch czeka wówczas z utęsknieniem na podarunek, najlepiej nową zabawkę lub książkę. Warto jednak pamiętać, żeby prezent dla dziecka dopasować do jego wieku i indywidualnych zainteresowań. Wówczas, zyskuje się pewność zadowolenia z niespodzianki. 

Wymarzone prezenty na Dzień Dziecka znajdziesz w naszym sklepie Kokosek. 

Prezent dla niemowlaka

Na tak wczesnym etapie rozwoju, nieco trudno o idealnie trafiony prezent. Kto jednak zna swoją pociechę lepiej niż rodzic? Kilkumiesięczne dziecko wykazuje już zainteresowanie określonymi kształtami, kolorami i odgłosami. Prezent dla niemowlaka na Dzień Dziecka powinien pobudzać jego spostrzegawczość, rozwijać umiejętności manualne, pozytywnie wpływać na rozwój umysłowy i zwyczajnie bawić. Co kupić na Dzień Dziecka dla takiego maluszka? Dobrym wyborem jest m.in.:

Prezent dla dwulatka 

Dwuletnie dziecko to już całkiem duży człowiek z własnymi zainteresowaniami i upodobaniami. Większość dnia spędza na zabawie i poznawaniu świata wszystkimi zmysłami. Jaki prezent na Dzień Dziecka można kupić dwulatkowi? Rodzice często sięgają po m.in.:

Warto pamiętać o tym, że oprócz ukochanej zabawki dobrze jest poświęcić dziecku czas na wspólną zabawę. To właśnie uwaga, zaangażowanie i czas stanowi  bezcenny i zdecydowanie najlepszy podarunek, jaki można ofiarować swojemu maluchowi. 

Prezent dla przedszkolaka 

Dzieci w wieku przedszkolnym to przeważnie wulkany energii. Ciągle są w ruchu, zadają dużo pytań i bardzo chętnie poznają świat, starając się zrozumieć emocje swoje i swoich rówieśników. W Dzień Dziecka warto podarować im zatem m.in.:

Wszystkie te oraz inne propozycje prezentów na Dzień Dziecka znajdziesz w naszym sklepie Kokosek.

Przeczytaj również

 • image

  Jak przenieść dziecko do spacerówki?

  Decyzja o przeniesieniu niemowlaka z gondoli do spacerówki, wydaje się nie być skomplikowana. Jednak tylko z pozoru, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i u każdego dziecka może wyglądać to nieco inaczej. Od kiedy spacerówka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

  Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym