BLOG

Jakie są zalety łóżeczka dostawnego?

Przez 9 miesięcy życia płodowego dziecko wykształca potrzebę bliskości, dlatego wielu rodziców decyduje się na spanie z niemowlakiem w jednym łóżku. Ci, którzy obawiają się, że jest to mało bezpieczne, najchętniej korzystają z łóżeczka dostawnego. Bobas jest wówczas blisko rodziców, lecz ma swoją przestrzeń ograniczoną przez ramy łóżeczka. Najlepszej jakości łóżeczka dostawne dostaniesz w naszym sklepie Kokosek. Polecane przez nas modele, dzięki prostej i uniwersalnej formie oraz neutralnej kolorystyce, będą pasować do większości wnętrz.

Zalety łóżeczka dostawnego  

Łóżeczko dostawne ma znacznie mniejsze rozmiary niż tradycyjne dziecięce łóżeczko. Jak sama nazwa wskazuje, jest ono dostawiane do łóżka rodziców, zapewniając lepszy i prostszy dostęp do malucha. Ma to kolosalne znaczenie w nocy, gdy istnieje potrzeba nakarmienia dziecka piersią, butelką, ukojenia jego płaczu czy zmiany pieluszki. Największe zalety łóżeczka dostawnego SnuzPod to:

  • jest mobilne i zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjne łóżeczko ze szczebelkami, 
  • zapewnia bliskość z rodzicami, 
  • ułatwia nocne karmienie, ponieważ nie trzeba wstawać do maluszka,
  • wyposażone jest w funkcję kołyski, system antyrefluksowy (łóżeczko może być ustawione pod określonym kątem, co zapobiega ulewaniu) oraz funkcję kosza Mojżesza (górna część łóżeczka może stanowić odrębny element), 
  • ma możliwość dostosowania wysokości do łóżka rodziców, 
  • posiada certyfikaty bezpieczeństwa, 
  • wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, co sprawia, że idealnie nadaje się do małych przestrzeni.

Czy łóżeczko dostawne ma jakieś wady? Nie da się ukryć, że w przeciwieństwie do klasycznego łóżeczka, nie będzie ono służyło dziecku przez wiele lat. Jednakże dzięki solidnemu wykonaniu może posłużyć kolejnym pokoleniom. Rodzic może zdecydować się również na odsprzedanie lub przekazanie łóżeczka rodzinie lub znajomym. 

Jakie łóżeczko dostawne wybrać? 

Decydując się na zakup łóżeczka dostawnego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest materiał wykonania szkieletu. W tej kwestii warto postawić na solidne drewno, np. bukowe (zastosowane w polecanym przez nas wielofunkcyjnym łóżeczku SnuzPod). Może być to szczególnie istotne dla osób, które planują kolejne potomstwo. Nie mniej istotny jest wygodny materacyk stanowiący podparcie dla kręgosłupa i tkaniny zapewniające właściwą wentylację, dlatego też upewnij się, czy spełniają one normy bezpieczeństwa. Istotnym parametrem jest wygoda - zarówno dziecka, jak i rodzica. Najlepiej, gdy łóżeczko maluszka będzie stanowiło przedłużenie łóżka rodziców. Szybki i łatwy dostęp pozwoli na błyskawiczne ukojenie, nakarmienie lub przytulenie dziecka - zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Niektóre modele łóżeczek dla dzieci posiadają opcję dostawki, np. łóżeczko marki Bermbach Handcrafted wykonane z drewna mango, z materacem z kokosowym rdzeniem i wełną owczą. Regulowane nóżki umożliwiają dopasowanie wysokości do łóżka rodziców, a solidna konstrukcja sprawia, że łóżeczko będzie służyło dziecku przez długi czas, od niemowlaka do kilkulatka. Produkty marki Bermbach Handcrafted są idealne dla sypialni w stylu boho. 

Sesja z udziałem Agnieszki Gołębiewskiej przy współpracy z ladnebebe.pl
Fotograf: anna_hernik_fotografia (Instagram)

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym