BLOG

Książeczki dla dzieci - na jakie pozycje warto zwrócić uwagę

Czytanie dzieciom wspomaga ich prawidłowy rozwój, pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. To również trening skupienia i nauka koncentracji. Wspólne czytanie z dzieckiem pozytywnie wpływa także na relacje z rodzicem. To jeden z najlepszych pomysłów na spędzanie czasu. Jakie są najlepsze książki dla dzieci i dlaczego warto je mieć w dziecięcej biblioteczce? Przeczytaj i przekonaj się sam.

Wiele pasjonujących lektur znajdziesz na naszej stronie Kokosek. 

Biblioteczka niemowlaka

Miłość do książek warto rozbudzać w dziecku już od najmłodszych lat. Czytanie bajek niemowlętom jest idealnym narzędziem rozwijającym słuch, rozumienie i mowę. Pamiętajmy jednak o tym, aby często pokazywać dziecku ilustracje i dokładnie je opisywać (np. wydając przy tym dźwięki). Dużą popularnością cieszą się książeczki kontrastowe, składające się z dużych, prostych, najczęściej czarno-białych obrazków, mających na celu stymulowanie narządu wzroku.

Ciekawe książeczki dla dzieci w wieku niemowlęcym to np

Biblioteczka starszaka  - 2+


Wybierając wartościowe książeczki dla dzieci wzbogacamy ich słownictwo, pobudzamy do wytężonego treningu umysłowego, wyrabiamy w maluchach koleżeńskość i stymulujemy do podejmowania pierwszych prób tworzenia refleksji na dany temat. 

W wieku ok. 2 lat warto zacząć aktywne czytanie. Jest to sposób na to, aby zachęcić malucha do pokochania książek. Warto pamiętać o tym, że maluchowi czasami trudno jest wysiedzieć nad lekturą, często się wierci lub wykonuje w tym czasie inne aktywności. Dobrze jest na to pozwolić, po to, aby opowieści nie kojarzyły się mu wyłącznie z nudnym siedzeniem, a dobrą zabawą. Starszak w ruchu uczy się najlepiej. Wówczas, wspólne czytanie z dzieckiem może przynosić wiele frajdy. 

Najlepsze książki dla dzieci starszych (2+) to m.in.:

Biblioteczka przedszkolaka

Czytanie bajek, opowiadań i innych historii w wieku przedszkolnym może być doskonałą okazją do nauki pierwszych literek. Na tym etapie z powodzeniem można wprowadzać również książki edukacyjne. Wybierając aktywne czytanie, rodzic ma okazję nie tylko do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia dziecka, rozbudzania jego wyobraźni, ciekawości świata i empatii, ale także zapobiega uzależnieniu od innych mediów, w tym głównie komputerowych bajek oglądanych na portalach streamingowych. 

Głośne czytanie dzieciom to wspaniała okazja do tworzenia osobliwych historii, wspomnień i zadawania maluchom licznych pytań dotyczących ich własnych spostrzeżeń, myśli i wątpliwości. 

Wartościowymi książeczkami dla przedszkolaka są m.in.:

Te i wiele innych najlepszych książek dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie Kokosek. 

Przeczytaj również

 • image

  Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy dla dziecka?

  Skóra dziecka, a przede wszystkim niemowlaka jest znacznie cieńsza niż osoby dorosłej, a co za tym idzie delikatniejsza i wymaga zdecydowanie lepszej ochrony. Jest mniej odporna na promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego też krem do twarzy dla dzieci i niemowląt powinien być dobrany ze szczególną starannością z uwzględnieniem wszystkich jego składników.
  W naszym sklepie Kokosek znajdziesz pełną gamę najlepszych kremów do twarzy i całego ciała dla całej rodziny. 
 • image

  Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

  Problem z brakiem apetytu może spędzić sen z powiek każdego rodzica. Fizjologiczne zmniejszenie łaknienia występuje między 1. a 5. rokiem życia dziecka. To wiek, w którym malucha trudno przekonać do pełnowartościowych dań, w których królują białko, witaminy, błonnik i inne substancje odżywcze. Jak nakłonić dziecko do jedzenia? Niestety nie ma jednej sprawdzonej metody, aby mały smakosz pokochał jedzenie warzyw i innych wartościowych dań. Jednakże istnieje kilka wskazówek, dzięki którym, można w szybki sposób urozmaicić posiłki i sprawić, że będą one okazją do dobrej zabawy.
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz niezbędne naczynia, sztućce i inne akcesoria, które urozmaicą każdy posiłek.
 • image

  Jak wybrać pierwszą lalkę dla dziewczynki i chłopca?

  Pierwsze zabawki mają ogromne znaczenie w życiu każdego dziecka. Wiele z nich towarzyszy im przez długie lata i bywa z czasem wspominane z dużym sentymentem. W związku z tym pierwsza lalka dla dziewczynki i chłopca powinna być wybrana wyjątkowo uważnie. Czym kierować się w zakupie lalki dla dziewczynek i chłopców? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz duży wybór najlepszej jakości, pięknie wykonanych lalek, które mogą być prezentem dla każdej dziewczynki i nie tylko.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym