Na co zwrócić uwagę przy wyborze śliniaka dla dziecka?

Dziecko, kończąc 6 miesiąc swojego życia, zaczyna próbować nowych smaków i produktów. To właśnie wtedy karmienie zaczyna kojarzyć się z walką rodzica o utrzymanie czystości, a miejsce karmienia wygląda nierzadko jak pobojowisko. Aby uniknąć zabrudzeń, albo chociażby je możliwie zminimalizować, warto zaopatrzyć się w śliniak dla niemowlaka. Jego wybór to wcale nie taka prosta sprawa, bo śliniaków jest naprawdę mnóstwo. Na co zwracać uwagę? Przeczytaj nasze porady i sprawdź polecane przez nas śliniaki dostępne w sklepie Kokosek!

Po co dziecku śliniak?

Ślinienie się to u maluchów proces zupełnie naturalny. Ślinianki stają się dużo bardziej aktywne na moment przed rozpoczęciem ząbkowania i taki stan rzeczy chwilę potrwa. Śliniak dla niemowlaka przyda się już na tym wczesnym etapie. Małe dzieci nie potrafią połykać śliny, dlatego zabezpieczenie w postaci śliniaka pozwoli maluchowi na dłużej zachować suche ubranie, a rodzicom – odetchnąć od ciągłego wycierania buzi dziecka. I oczywiście śliniak, szczególnie z kieszonką, skutecznie zabezpieczy przed zabrudzeniami podczas karmienia malucha i w trakcie nauki samodzielnego jedzenia - a już zwłaszcza podczas rozszerzania diety dziecka metodą BLW (czyli Bobas Lubi Wybór).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze śliniaka?

Podczas zakupu śliniaka należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze śliniak musi być funkcjonalny, a do tego komfortowy dla dziecka. Korzystanie przez malucha ze śliniaka będzie również o wiele przyjemniejsze dla dziecka jeśli śliniak się mu po prostu spodoba - przyciągnie wzrok ciekawą grafiką czy kolorem. Po drugie bardzo istotne jest jego zapięcie - najlepszym rozwiązaniem będzie łatwy w obsłudze rzep, który umieszczony jest zazwyczaj z tyłu lub z boku szyi malucha. Śliniak wiązany sznureczkami co prawda można łatwo wyregulować, jednak zdarza się, że mogą one podrażnić delikatną szyję dziecka. Wybierając model śliniaka, warto wybrać również taki, który jest zakładany przez głowę - to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Ostatnim ważnym elementem jest pojemnik na resztki jedzenia, które nie trafi do buzi dziecka. Sprawdź polecane przez nas modele - śliniaki silikonowe z kieszonką, wodoodporne śliniaki z długim rękawem, śliniaki z kieszonką wiązane sznureczkami, śliniaki z wodoodporną powłoką bez rękawów czy śliniaczki bawełniane.