BLOG

Najbardziej przydatne akcesoria do rozszerzania diety dziecka

Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpoczynać się po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia. Przez pierwsze pół roku dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki (o ile jest taka możliwość). Każdy rodzic staje przed dylematem, jak rozszerzać dietę u niemowlaka. 

Wytyczne są bardzo precyzyjnie i informują o potrzebie początkowego wprowadzenia najpierw produktów jednoskładnikowych i maksymalnie rozdrobnionych (smoothie, musy, puree), najlepiej warzyw i owoców. Z czasem, rozwija się u dziecka żucie i stabilizacja żuchwy, co umożliwia wprowadzenie posiłków lekko rozdrobnionych, najczęściej gotowanych, w tym drobiu, wołowiny, jagnięciny, nabiału i zbóż. Należy jednak pamiętać, że prawidłowe rozszerzanie diety niemowlaka powinno odbywać się stopniowo i małymi porcjami, aby móc zmniejszyć ryzyko alergii.

Poza wyborem składników żywieniowych przydatne jest wyposażenia dziecka w przybory do jedzenia, w tym m.in. pierwsze sztućce, miseczkę, talerzyk, śliniaczek i silikonowe naczynia. 

Wszystkie przydatne akcesoria do karmienia dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie Kokosek. 

Jakie akcesoria ułatwią rozszerzenie diety niemowlaka?

W wyprawce dla dziecka, u którego rozszerza się dietę nie może zabraknąć:

Wyżej wymienione gadżety, a także setki innych, w różnych kolorach i kształtach dostaniesz na stronie internetowej naszego sklepu Kokosek.

Przeczytaj również

 • image

  Jak przenieść dziecko do spacerówki?

  Decyzja o przeniesieniu niemowlaka z gondoli do spacerówki, wydaje się nie być skomplikowana. Jednak tylko z pozoru, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i u każdego dziecka może wyglądać to nieco inaczej. Od kiedy spacerówka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

  Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym