BLOG

Najbardziej przydatne akcesoria do rozszerzania diety dziecka

Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpoczynać się po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia. Przez pierwsze pół roku dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki (o ile jest taka możliwość). Każdy rodzic staje przed dylematem, jak rozszerzać dietę u niemowlaka. 

Wytyczne są bardzo precyzyjnie i informują o potrzebie początkowego wprowadzenia najpierw produktów jednoskładnikowych i maksymalnie rozdrobnionych (smoothie, musy, puree), najlepiej warzyw i owoców. Z czasem, rozwija się u dziecka żucie i stabilizacja żuchwy, co umożliwia wprowadzenie posiłków lekko rozdrobnionych, najczęściej gotowanych, w tym drobiu, wołowiny, jagnięciny, nabiału i zbóż. Należy jednak pamiętać, że prawidłowe rozszerzanie diety niemowlaka powinno odbywać się stopniowo i małymi porcjami, aby móc zmniejszyć ryzyko alergii.

Poza wyborem składników żywieniowych przydatne jest wyposażenia dziecka w przybory do jedzenia, w tym m.in. pierwsze sztućce, miseczkę, talerzyk, śliniaczek i silikonowe naczynia. 

Wszystkie przydatne akcesoria do karmienia dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie Kokosek. 

Jakie akcesoria ułatwią rozszerzenie diety niemowlaka?

W wyprawce dla dziecka, u którego rozszerza się dietę nie może zabraknąć:

Wyżej wymienione gadżety, a także setki innych, w różnych kolorach i kształtach dostaniesz na stronie internetowej naszego sklepu Kokosek.

Przeczytaj również

 • image

  Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy dla dziecka?

  Skóra dziecka, a przede wszystkim niemowlaka jest znacznie cieńsza niż osoby dorosłej, a co za tym idzie delikatniejsza i wymaga zdecydowanie lepszej ochrony. Jest mniej odporna na promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego też krem do twarzy dla dzieci i niemowląt powinien być dobrany ze szczególną starannością z uwzględnieniem wszystkich jego składników.
  W naszym sklepie Kokosek znajdziesz pełną gamę najlepszych kremów do twarzy i całego ciała dla całej rodziny. 
 • image

  Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

  Problem z brakiem apetytu może spędzić sen z powiek każdego rodzica. Fizjologiczne zmniejszenie łaknienia występuje między 1. a 5. rokiem życia dziecka. To wiek, w którym malucha trudno przekonać do pełnowartościowych dań, w których królują białko, witaminy, błonnik i inne substancje odżywcze. Jak nakłonić dziecko do jedzenia? Niestety nie ma jednej sprawdzonej metody, aby mały smakosz pokochał jedzenie warzyw i innych wartościowych dań. Jednakże istnieje kilka wskazówek, dzięki którym, można w szybki sposób urozmaicić posiłki i sprawić, że będą one okazją do dobrej zabawy.
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz niezbędne naczynia, sztućce i inne akcesoria, które urozmaicą każdy posiłek.
 • image

  Jak wybrać pierwszą lalkę dla dziewczynki i chłopca?

  Pierwsze zabawki mają ogromne znaczenie w życiu każdego dziecka. Wiele z nich towarzyszy im przez długie lata i bywa z czasem wspominane z dużym sentymentem. W związku z tym pierwsza lalka dla dziewczynki i chłopca powinna być wybrana wyjątkowo uważnie. Czym kierować się w zakupie lalki dla dziewczynek i chłopców? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz duży wybór najlepszej jakości, pięknie wykonanych lalek, które mogą być prezentem dla każdej dziewczynki i nie tylko.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym