BLOG

Najbardziej przydatne akcesoria do rozszerzania diety dziecka

Rozszerzanie diety niemowlaka można rozpoczynać się po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia. Przez pierwsze pół roku dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki (o ile jest taka możliwość). Każdy rodzic staje przed dylematem, jak rozszerzać dietę u niemowlaka. 

Wytyczne są bardzo precyzyjnie i informują o potrzebie początkowego wprowadzenia najpierw produktów jednoskładnikowych i maksymalnie rozdrobnionych (smoothie, musy, puree), najlepiej warzyw i owoców. Z czasem, rozwija się u dziecka żucie i stabilizacja żuchwy, co umożliwia wprowadzenie posiłków lekko rozdrobnionych, najczęściej gotowanych, w tym drobiu, wołowiny, jagnięciny, nabiału i zbóż. Należy jednak pamiętać, że prawidłowe rozszerzanie diety niemowlaka powinno odbywać się stopniowo i małymi porcjami, aby móc zmniejszyć ryzyko alergii.

Poza wyborem składników żywieniowych przydatne jest wyposażenia dziecka w przybory do jedzenia, w tym m.in. pierwsze sztućce, miseczkę, talerzyk, śliniaczek i silikonowe naczynia. 

Wszystkie przydatne akcesoria do karmienia dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie Kokosek. 

Jakie akcesoria ułatwią rozszerzenie diety niemowlaka?

W wyprawce dla dziecka, u którego rozszerza się dietę nie może zabraknąć:

Wyżej wymienione gadżety, a także setki innych, w różnych kolorach i kształtach dostaniesz na stronie internetowej naszego sklepu Kokosek.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym