BLOG

Nauka przez zabawę - co warto wiedzieć

Liczne badania naukowe już dawno wykazały, że gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje, to jest ona bardziej efektywna. Hormony szczęścia wydzielające się podczas radosnej zabawy dziecka sprzyjają rozwojowi funkcji biologicznych i psychologicznych. Co więcej, angażują, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność.

Dodatkowo, wspólny czas z dzieckiem sprzyja budowaniu głębokich relacji, co jest zgodne z zasadami rodzicielstwa bliskości. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba rodziców stawia na naukę przez zabawę.

Na naszej stronie Kokosek znajdziesz najlepsze pomysły na zabawki, które uczą i rozwijają wyobraźnię malucha. 

Jak uczyć dziecko przez zabawę?

Kiedy zabawa i nauka idą w parze, nie ma miejsce na nudę. Na rynku znaleźć można tzw. kreatywne zabawki, które wspierają rozwój motoryczny, emocjonalny, psychologiczny, a także intelektualny. Jak uczyć dziecko? Najważniejsze jest odpowiednie dobranie zabawki do wieku malucha i jego indywidualnych umiejętności, a także zainteresowań. Szczególnie polecane są:

Wspieraj mądrze rozwój swojego dziecka

Warto jednak pamiętać, że każde dziecko ma swoje własne tempo nauki. Nauka kilkulatka nie powinna indukować w nim stresu, ani żadnych negatywnych emocji. Dlatego też ważne jest wykazanie dużej cierpliwości i pozytywne motywowanie dziecka, nawet jeśli coś nie wychodzi mu najlepiej. 

Przed zakupem zabawki, upewnij się, że jest ona wykonana z bezpiecznych i certyfikowanych tworzyw, które są bezpieczne dla dzieci. Jest to szczególnie ważne dla tych młodszych maluchów, które często wkładają je do buzi. 

Przeczytaj również

 • image

  Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy dla dziecka?

  Skóra dziecka, a przede wszystkim niemowlaka jest znacznie cieńsza niż osoby dorosłej, a co za tym idzie delikatniejsza i wymaga zdecydowanie lepszej ochrony. Jest mniej odporna na promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego też krem do twarzy dla dzieci i niemowląt powinien być dobrany ze szczególną starannością z uwzględnieniem wszystkich jego składników.
  W naszym sklepie Kokosek znajdziesz pełną gamę najlepszych kremów do twarzy i całego ciała dla całej rodziny. 
 • image

  Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

  Problem z brakiem apetytu może spędzić sen z powiek każdego rodzica. Fizjologiczne zmniejszenie łaknienia występuje między 1. a 5. rokiem życia dziecka. To wiek, w którym malucha trudno przekonać do pełnowartościowych dań, w których królują białko, witaminy, błonnik i inne substancje odżywcze. Jak nakłonić dziecko do jedzenia? Niestety nie ma jednej sprawdzonej metody, aby mały smakosz pokochał jedzenie warzyw i innych wartościowych dań. Jednakże istnieje kilka wskazówek, dzięki którym, można w szybki sposób urozmaicić posiłki i sprawić, że będą one okazją do dobrej zabawy.
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz niezbędne naczynia, sztućce i inne akcesoria, które urozmaicą każdy posiłek.
 • image

  Jak wybrać pierwszą lalkę dla dziewczynki i chłopca?

  Pierwsze zabawki mają ogromne znaczenie w życiu każdego dziecka. Wiele z nich towarzyszy im przez długie lata i bywa z czasem wspominane z dużym sentymentem. W związku z tym pierwsza lalka dla dziewczynki i chłopca powinna być wybrana wyjątkowo uważnie. Czym kierować się w zakupie lalki dla dziewczynek i chłopców? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz duży wybór najlepszej jakości, pięknie wykonanych lalek, które mogą być prezentem dla każdej dziewczynki i nie tylko.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym