BLOG

Nauka przez zabawę - co warto wiedzieć

Liczne badania naukowe już dawno wykazały, że gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje, to jest ona bardziej efektywna. Hormony szczęścia wydzielające się podczas radosnej zabawy dziecka sprzyjają rozwojowi funkcji biologicznych i psychologicznych. Co więcej, angażują, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność.

Dodatkowo, wspólny czas z dzieckiem sprzyja budowaniu głębokich relacji, co jest zgodne z zasadami rodzicielstwa bliskości. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba rodziców stawia na naukę przez zabawę.

Na naszej stronie Kokosek znajdziesz najlepsze pomysły na zabawki, które uczą i rozwijają wyobraźnię malucha. 

Jak uczyć dziecko przez zabawę?

Kiedy zabawa i nauka idą w parze, nie ma miejsce na nudę. Na rynku znaleźć można tzw. kreatywne zabawki, które wspierają rozwój motoryczny, emocjonalny, psychologiczny, a także intelektualny. Jak uczyć dziecko? Najważniejsze jest odpowiednie dobranie zabawki do wieku malucha i jego indywidualnych umiejętności, a także zainteresowań. Szczególnie polecane są:

Wspieraj mądrze rozwój swojego dziecka

Warto jednak pamiętać, że każde dziecko ma swoje własne tempo nauki. Nauka kilkulatka nie powinna indukować w nim stresu, ani żadnych negatywnych emocji. Dlatego też ważne jest wykazanie dużej cierpliwości i pozytywne motywowanie dziecka, nawet jeśli coś nie wychodzi mu najlepiej. 

Przed zakupem zabawki, upewnij się, że jest ona wykonana z bezpiecznych i certyfikowanych tworzyw, które są bezpieczne dla dzieci. Jest to szczególnie ważne dla tych młodszych maluchów, które często wkładają je do buzi. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym