BLOG

O czym pamiętać piorąc dziecięce ubranka? 3 podstawowe rady

Dbanie o ubranka i tekstylia mające kontakt z skórą niemowlaka oraz starszych dzieci to dla wielu rodziców duże wyzwanie. Powszechnie wiadomo, że nie zaleca się prania ich w proszkach i płynach do płukania przeznaczonych dla dorosłych. Zwiększa to bowiem ryzyko pojawienia się alergii skórnych, wynikających ze składu tych produktów. O czym należy pamiętać, piorąc dziecięce ubranka? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej. W naszym sklepie Kokosek kupisz najlepszej jakości produkty do prania i pielęgnacji dziecięcych ubranek. 

Zasady prania ubranek dla dzieci

Dbanie o higienę ubranek małego dziecka to priorytet wielu rodziców. Muszą oni jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad:

  1. Pierz ubrania dziecka osobno - wiele modeli nowoczesnych pralek dysponuje osobnym programem przeznaczonym do prania dziecięcych ciuszków. Niektóre materiały są na tyle delikatne, że można prać je w maksymalnie 30-40 stopniach Celsjusza. Ich wyprasowanie skutecznie wyeliminuje bakterie i grzyby. 

  2. Większe zabrudzenia najpierw wypierz ręcznie - noworodki i niemowlaki często ulewają. Ponadto zdarza się, że pieluszka przecieknie, a to generuje dużą ilość prania. Podczas raczkowania i pełzania po podłodze odzież dziecka, mając kontakt z podłożem, również ulega ubrudzeniu. Nie sposób nie wspomnieć o rozszerzaniu diety i fragmentach jedzenia lądujących na ślicznej sukience czy spodenkach. Plamy z buraczków, marchewki czy też brokuła mogą być dużym wyzwaniem - dlatego wygodnie jest używać śliniaków z kieszonką, które zminimalizują ryzyko pojawienia się zabrudzeń. Jeżeli już takie się pojawią, przy dużych zabrudzeniach ubranka zaleca się wstępnie wyprać w delikatnym mydełku do prania, a dopiero po tym etapie tradycyjnie w pralce.

  3. Pierz często - ciuszki małego dziecka należy prać znacznie częściej niż osoby dorosłej. Ulewanie i brudzenie sprzyja rozwojowi bakterii, dlatego też warto prać odzież jak najczęściej. Pamiętaj jednak, że wysoka temperatura żelazka jest znacznie skuteczniejsza w walce z bakteriami niż najwyższa temperatura wody w pralce - a ochrona przeciwbakteryjna jest szczególnie ważna w pierwszych miesiącach życia dziecka ze względu na jego słaby układ odpornościowy.

Jakie produkty do prania ubranek warto kupić? 

Wybierając środki do pielęgnacji dziecięcych ubranek, należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Nie powinny znajdować się w nich silne detergenty, substancje zapachowe, barwniki oraz kwas borowy. Zwiększa to bowiem możliwość wystąpienia reakcji alergicznych i podrażnień bardzo delikatnej skóry noworodka i małego dziecka. Przykładem genialnych jakościowo produktów są te proponowane przez markę Steamery Stockholm. Płyn do prania delikatnych tkanin jest skuteczny nawet w bardzo niskich temperaturach, a w jego składzie znajdują się środki powierzchniowo czynne, które nie niszczą materiałów. Ubranka dzieci skłonnych do alergii powinny być prane w hipoalergicznych płynach do prania. Są nie tylko bezzapachowe, ale także bezpieczne (nie zawierają fosforanów, barwników, enzymów i zeolitów) i bardzo wydajne. Bezpiecznym składem może pochwalić się także marka Attitude i Minois Paris. Ich produkty skutecznie usuwają zabrudzenia, są delikatne i mają naturalny skład - silnie perfumowane detergenty do prania mogą podrażnić wrażliwą skórę maluszka.

Dbanie o higienę ubranek i tekstyliów, z którymi na kontakt dziecko, jest kwestią nie tylko estetyki, ale także bezpieczeństwa. Co więcej, odpowiednia pielęgnacja dobrych jakościowo sweterków, sukienek, koszulek, śpioszków i innej odzieży sprawi, że będą mogły być używane przez dziecko przed długi czas. Dzięki dostępowi do dobrych jakościowo produktów rodzic nie musi martwić się o trudne do usunięcia plamy i zwyczajnie może się cieszyć rodzicielstwem podczas beztroskiej zabawy z maluszkiem. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym