Szumiący miś - czy działa?

Zalety z posiadania szumiącego misia

Na liście czynności, które w trakcie opieki nad niemowlakiem, przysparzają rodzicom wiele stresu, jest jego usypianie. A każdy rodzic dobrze wie, że zdrowy i długi sen jest jednym z najważniejszych czynników wspierających jego zdrowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Jeszcze do niedawna metodą, która sprawdzała się doskonale przy układaniu maluszka do snu, było użycie suszarki do włosów. Szum uspokajał dziecko i przyspieszał zapadanie w głęboki sen. Niestety wiązało się to z dużym zużyciem prądu i produkcją zbyt dużej ilości ciepłego, wysuszającego powietrza. Na szczęście, dzisiaj są inne sposoby na to jak uspokoić niemowlaka. Jest nim właśnie szumiący miś. Produkt ten wyróżnia się szeregiem zalet, w tym:

  • potrafi ukoić niespokojne dziecko w trakcie ząbkowania, kolek lub innych problemów z układem trawiennym,
  • ułatwia zasypianie,
  • jest bezpieczny dla dziecka,
  • nie emituje szkodliwego promieniowania i częstotliwości akustycznych,
  • niektóre modele można sterować za pomocą mobilnych aplikacji,
  • cześć z nich wyposażonych jest w delikatne źródło światło, co ułatwia wstawanie do dziecka w nocy i jego karmienie lub przewijanie.

Przed zakupem szumiącego misia, należy upewnić się, z jakich materiałów został wykonany i czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Bezpieczna dla dziecka maskotka z funkcją szumienia powinna być wykonana z bawełny (najlepiej ekologicznej), a do jej użycia nie mogły zostać użyte sztuczne i toksyczne barwniki.


Szumiący miś z lampką nocną oraz szumiący króliczek dostępne są na stronie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnie w naszym butiku Kokosek Baby Store. Można położyć go w łóżeczku dziecka lub tuż obok jego ulubionej przytulanki blisko główki.

Zasada działania szumiącego misia

Czym szum uspokaja dziecko? Jak najbardziej. Przytulanki z funkcją szumienia emitują tzw. różowy szum, który przypomina dźwięk, jakie dziecko słyszy, będąc jeszcze w brzuchu swojej mamy (np. ruchy wód płodowych, bicie serca). Dlatego też noworodki mają duży problem z zasypianiem w całkowitej ciszy. Różowy szum wyróżnia się niską i zróżnicowaną częstotliwością, co pomaga dziecku wyciszyć się przed snem lub w trakcie stresujących dla niego sytuacji np. ząbkowania. Wyniki badań wykazały, że jest on całkowicie bezpieczny dla noworodków i niemowląt.


Wiele dostępnych na rynku szumiących przytulanek wyposażonych jest w moduł umożliwiający modulację głośności, przez co można ją dopasować do potrzeb maluszka. Warto zainwestować w taki model, który dodatkowo ma opcję wykrywania płaczu. Wówczas, gdy urządzenie zarejestruje taki dźwięk, szumiący miś włącza się automatycznie i zaczyna emitować przyjemny dla ucha szum.