BLOG

Szumiący miś - czy działa?

Szukając pierwszego prezentu dla nowo narodzonego dziecka, warto zwrócić uwagę na wyjątkową maskotkę, jaką jest szumiący miś. W ostatnich latach stał się on jednym z najbardziej popularnych elementów wyprawki noworodka. W czym tkwi jego fenomen? Na jakiej zasadzie działa i dlaczego warto podarować go maluszkowi?

Zalety z posiadania szumiącego misia 

Na liście czynności, które w trakcie opieki nad niemowlakiem, przysparzają rodzicom wiele stresu, jest jego usypianie. A każdy rodzic dobrze wie, że zdrowy i długi sen jest jednym z najważniejszych czynników wspierających jego zdrowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Jeszcze do niedawna metodą, która sprawdzała się doskonale przy układaniu maluszka do snu, było użycie suszarki do włosów. Szum uspokajał dziecko i przyspieszał zapadanie w głęboki sen. Niestety wiązało się to z dużym zużyciem prądu i produkcją zbyt dużej ilości ciepłego, wysuszającego powietrza. Na szczęście, dzisiaj są inne sposoby na to jak uspokoić niemowlaka. Jest nim właśnie szumiący miś. Produkt ten wyróżnia się szeregiem zalet, w tym:

 • potrafi ukoić niespokojne dziecko w trakcie ząbkowania, kolek lub innych problemów z układem trawiennym,
 • ułatwia zasypianie,
 • jest bezpieczny dla dziecka,
 • nie emituje szkodliwego promieniowania i częstotliwości akustycznych,
 • niektóre modele można sterować za pomocą mobilnych aplikacji,
 • cześć z nich wyposażonych jest w delikatne źródło światło, co ułatwia wstawanie do dziecka w nocy i jego karmienie lub przewijanie.

Przed zakupem szumiącego misia, należy upewnić się, z jakich materiałów został wykonany i czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Bezpieczna dla dziecka maskotka z funkcją szumienia powinna być wykonana z bawełny (najlepiej ekologicznej), a do jej użycia nie mogły zostać użyte sztuczne i toksyczne barwniki.


Szumiący miś z lampką nocną oraz szumiący króliczek dostępne są na stronie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnie w naszym butiku Kokosek Baby Store. Można położyć go w łóżeczku dziecka lub tuż obok jego ulubionej przytulanki blisko główki. 

Zasada działania szumiącego misia

Czym szum uspokaja dziecko? Jak najbardziej. Przytulanki z funkcją szumienia emitują tzw. różowy szum, który przypomina dźwięk, jakie dziecko słyszy, będąc jeszcze w brzuchu swojej mamy (np. ruchy wód płodowych, bicie serca). Dlatego też noworodki mają duży problem z zasypianiem w całkowitej ciszy. Różowy szum wyróżnia się niską i zróżnicowaną częstotliwością, co pomaga dziecku wyciszyć się przed snem lub w trakcie stresujących dla niego sytuacji np. ząbkowania. Wyniki badań wykazały, że jest on całkowicie bezpieczny dla noworodków i niemowląt. 


Wiele dostępnych na rynku szumiących przytulanek wyposażonych jest w moduł umożliwiający modulację głośności, przez co można ją dopasować do potrzeb maluszka. Warto zainwestować w taki model, który dodatkowo ma opcję wykrywania płaczu. Wówczas, gdy urządzenie zarejestruje taki dźwięk, szumiący miś włącza się automatycznie i zaczyna emitować przyjemny dla ucha szum.

Przeczytaj również

 • image

  Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy dla dziecka?

  Skóra dziecka, a przede wszystkim niemowlaka jest znacznie cieńsza niż osoby dorosłej, a co za tym idzie delikatniejsza i wymaga zdecydowanie lepszej ochrony. Jest mniej odporna na promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego też krem do twarzy dla dzieci i niemowląt powinien być dobrany ze szczególną starannością z uwzględnieniem wszystkich jego składników.
  W naszym sklepie Kokosek znajdziesz pełną gamę najlepszych kremów do twarzy i całego ciała dla całej rodziny. 
 • image

  Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

  Problem z brakiem apetytu może spędzić sen z powiek każdego rodzica. Fizjologiczne zmniejszenie łaknienia występuje między 1. a 5. rokiem życia dziecka. To wiek, w którym malucha trudno przekonać do pełnowartościowych dań, w których królują białko, witaminy, błonnik i inne substancje odżywcze. Jak nakłonić dziecko do jedzenia? Niestety nie ma jednej sprawdzonej metody, aby mały smakosz pokochał jedzenie warzyw i innych wartościowych dań. Jednakże istnieje kilka wskazówek, dzięki którym, można w szybki sposób urozmaicić posiłki i sprawić, że będą one okazją do dobrej zabawy.
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz niezbędne naczynia, sztućce i inne akcesoria, które urozmaicą każdy posiłek.
 • image

  Jak wybrać pierwszą lalkę dla dziewczynki i chłopca?

  Pierwsze zabawki mają ogromne znaczenie w życiu każdego dziecka. Wiele z nich towarzyszy im przez długie lata i bywa z czasem wspominane z dużym sentymentem. W związku z tym pierwsza lalka dla dziewczynki i chłopca powinna być wybrana wyjątkowo uważnie. Czym kierować się w zakupie lalki dla dziewczynek i chłopców? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz duży wybór najlepszej jakości, pięknie wykonanych lalek, które mogą być prezentem dla każdej dziewczynki i nie tylko.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym