BLOG

Szumiący miś - czy działa?

Szukając pierwszego prezentu dla nowo narodzonego dziecka, warto zwrócić uwagę na wyjątkową maskotkę, jaką jest szumiący miś. W ostatnich latach stał się on jednym z najbardziej popularnych elementów wyprawki noworodka. W czym tkwi jego fenomen? Na jakiej zasadzie działa i dlaczego warto podarować go maluszkowi?

Zalety z posiadania szumiącego misia 

Na liście czynności, które w trakcie opieki nad niemowlakiem, przysparzają rodzicom wiele stresu, jest jego usypianie. A każdy rodzic dobrze wie, że zdrowy i długi sen jest jednym z najważniejszych czynników wspierających jego zdrowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Jeszcze do niedawna metodą, która sprawdzała się doskonale przy układaniu maluszka do snu, było użycie suszarki do włosów. Szum uspokajał dziecko i przyspieszał zapadanie w głęboki sen. Niestety wiązało się to z dużym zużyciem prądu i produkcją zbyt dużej ilości ciepłego, wysuszającego powietrza. Na szczęście, dzisiaj są inne sposoby na to jak uspokoić niemowlaka. Jest nim właśnie szumiący miś. Produkt ten wyróżnia się szeregiem zalet, w tym:

 • potrafi ukoić niespokojne dziecko w trakcie ząbkowania, kolek lub innych problemów z układem trawiennym,
 • ułatwia zasypianie,
 • jest bezpieczny dla dziecka,
 • nie emituje szkodliwego promieniowania i częstotliwości akustycznych,
 • niektóre modele można sterować za pomocą mobilnych aplikacji,
 • cześć z nich wyposażonych jest w delikatne źródło światło, co ułatwia wstawanie do dziecka w nocy i jego karmienie lub przewijanie.

Przed zakupem szumiącego misia, należy upewnić się, z jakich materiałów został wykonany i czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Bezpieczna dla dziecka maskotka z funkcją szumienia powinna być wykonana z bawełny (najlepiej ekologicznej), a do jej użycia nie mogły zostać użyte sztuczne i toksyczne barwniki.


Szumiący miś z lampką nocną oraz szumiący króliczek dostępne są na stronie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnie w naszym butiku Kokosek Baby Store. Można położyć go w łóżeczku dziecka lub tuż obok jego ulubionej przytulanki blisko główki. 

Zasada działania szumiącego misia

Czym szum uspokaja dziecko? Jak najbardziej. Przytulanki z funkcją szumienia emitują tzw. różowy szum, który przypomina dźwięk, jakie dziecko słyszy, będąc jeszcze w brzuchu swojej mamy (np. ruchy wód płodowych, bicie serca). Dlatego też noworodki mają duży problem z zasypianiem w całkowitej ciszy. Różowy szum wyróżnia się niską i zróżnicowaną częstotliwością, co pomaga dziecku wyciszyć się przed snem lub w trakcie stresujących dla niego sytuacji np. ząbkowania. Wyniki badań wykazały, że jest on całkowicie bezpieczny dla noworodków i niemowląt. 


Wiele dostępnych na rynku szumiących przytulanek wyposażonych jest w moduł umożliwiający modulację głośności, przez co można ją dopasować do potrzeb maluszka. Warto zainwestować w taki model, który dodatkowo ma opcję wykrywania płaczu. Wówczas, gdy urządzenie zarejestruje taki dźwięk, szumiący miś włącza się automatycznie i zaczyna emitować przyjemny dla ucha szum.

Przeczytaj również

 • image

  Prezent na baby shower - co kupić?

  W Polsce od niedawna celebruje się tzw. baby shower (często nazywane też imprezą bociankową). Moda ta przyszła do nas z krajów anglosaskich. Jest to przyjęcie, organizowane dla przyszłych rodziców z okazji spodziewanego przyjścia na świat wyczekanej pociechy. Goście zaproszeni na uroczystość wręczają drobne podarunki, które mają ułatwić opiekę nad dzieckiem oraz zadbać o komfort, zdrowie i samopoczucie przyszłej matki. Jaki prezent dla mamy, a jaki dla niemowlaka wybrać?
 • image

  Jaki prezent na Dzień Dziecka?

  W Polsce od 1950 r. Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. To idealny moment w ciągu roku, ponieważ na ogół wiosenny i bardzo ciepły dzień kojarzy się z beztroską, zabawą i radością. Każdy maluch czeka wówczas z utęsknieniem na podarunek, najlepiej nową zabawkę lub książkę. Warto jednak pamiętać, żeby prezent dla dziecka dopasować do jego wieku i indywidualnych zainteresowań. Wówczas, zyskuje się pewność zadowolenia z niespodzianki. 
 • image

  Wakacje z dzieckiem - na co zwracać uwagę?

  Organizacja wspólnych wakacji z dzieckiem, a zwłaszcza małym, jest dla rodziców dużym przedsięwzięciem logistycznym. Należy bowiem pamiętać o kilku ważnych aspektach, w tym bezpieczeństwie i zapewnienie maluchowi szeregu atrakcji. Pomoże tu zarówno wiedza, jak i dobre przygotowanie. Dobry plan to przecież podstawa udanego wyjazdu.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym