BLOG

Wakacje z dzieckiem - na co zwracać uwagę?

Organizacja wspólnych wakacji z dzieckiem, a zwłaszcza małym, jest dla rodziców dużym przedsięwzięciem logistycznym. Należy bowiem pamiętać o kilku ważnych aspektach, w tym bezpieczeństwie i zapewnienie maluchowi szeregu atrakcji. Pomoże tu zarówno wiedza, jak i dobre przygotowanie. Dobry plan to przecież podstawa udanego wyjazdu.

Akcesoria niezbędne podczas podróży z dzieckiem w każdym wieku znajdziesz na stronie naszego sklepu Kokosek. 

Podróżowanie z niemowlakiem 

Posiadanie małego dziecka nie wyklucza wakacji, nawet tych nieco dalszych. Podróż z niemowlakiem powinna być jednak wcześniej dokładnie skonsultowana z pediatrą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania (szczególnie gdy ma mieć ona miejsce w samolocie). Jeśli lekarz da nam tzw. zielone światło, możemy wyruszyć na urlop z dzieckiem. 

Jak zorganizować wakacje z niemowlakiem? Przede wszystkim zadbaj o jego bezpieczeństwo w transporcie. Jeśli planujesz podróż własnym samochodem, koniecznie zaopatrz się w:

Podróż z niemowlakiem nie może się obyć bez wygodnego, a przede wszystkim bezpiecznego fotelika. Dobierz taki odpowiadający wadze swojego dziecka. Pamiętaj o odpowiednich adapterach. Aby maluszek nie nudził się w trakcie jazdy autem lub lotu, spakuj do torby jego ulubione zabawki, gryzaki, grzechotki i przytulanki. Spędzając urlop z niemowlakiem, nie zapomnij o wygodnej chuście do noszenia lub nosidełku

Aby zapewnić dziecku komfort w aucie, rób częste postoje. Najlepiej co 3-4 godziny.  Jeżeli wyjeżdżasz za granicę konieczne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Jest to niezbędne na wypadek nagłej potrzeby skorzystania z lekarza w miejscu pobytu. 

Podróże z dzieckiem w wieku przedszkolnym 

Planując wakacje z dzieckiem, weź pod uwagę jego wymagania i konieczność zapewnienia mu bezpieczeństwa. Poza oczywistymi kwestiami, jak dobór odpowiedniego fotelika, spakowanie wózka spacerowego i niezbędnych ubrań oraz ulubionych zabawek, warto mieć przy sobie również:

W standardowym wyposażeniu torby małego dziecka (niezależnie od wieku) nie może zabraknąć również apteczki, a w niej m.in. leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, żeli i maści na ukąszenia owadów, plastrów i jałowych opatrunków, środków do dezynfekcji i termometru. 

Przeczytaj również

 • image

  Jak przenieść dziecko do spacerówki?

  Decyzja o przeniesieniu niemowlaka z gondoli do spacerówki, wydaje się nie być skomplikowana. Jednak tylko z pozoru, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i u każdego dziecka może wyglądać to nieco inaczej. Od kiedy spacerówka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

  Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym