BLOG

Wakacje z dzieckiem - na co zwracać uwagę?

Organizacja wspólnych wakacji z dzieckiem, a zwłaszcza małym, jest dla rodziców dużym przedsięwzięciem logistycznym. Należy bowiem pamiętać o kilku ważnych aspektach, w tym bezpieczeństwie i zapewnienie maluchowi szeregu atrakcji. Pomoże tu zarówno wiedza, jak i dobre przygotowanie. Dobry plan to przecież podstawa udanego wyjazdu.

Akcesoria niezbędne podczas podróży z dzieckiem w każdym wieku znajdziesz na stronie naszego sklepu Kokosek. 

Podróżowanie z niemowlakiem 

Posiadanie małego dziecka nie wyklucza wakacji, nawet tych nieco dalszych. Podróż z niemowlakiem powinna być jednak wcześniej dokładnie skonsultowana z pediatrą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania (szczególnie gdy ma mieć ona miejsce w samolocie). Jeśli lekarz da nam tzw. zielone światło, możemy wyruszyć na urlop z dzieckiem. 

Jak zorganizować wakacje z niemowlakiem? Przede wszystkim zadbaj o jego bezpieczeństwo w transporcie. Jeśli planujesz podróż własnym samochodem, koniecznie zaopatrz się w:

Podróż z niemowlakiem nie może się obyć bez wygodnego, a przede wszystkim bezpiecznego fotelika. Dobierz taki odpowiadający wadze swojego dziecka. Pamiętaj o odpowiednich adapterach. Aby maluszek nie nudził się w trakcie jazdy autem lub lotu, spakuj do torby jego ulubione zabawki, gryzaki, grzechotki i przytulanki. Spędzając urlop z niemowlakiem, nie zapomnij o wygodnej chuście do noszenia lub nosidełku

Aby zapewnić dziecku komfort w aucie, rób częste postoje. Najlepiej co 3-4 godziny.  Jeżeli wyjeżdżasz za granicę konieczne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Jest to niezbędne na wypadek nagłej potrzeby skorzystania z lekarza w miejscu pobytu. 

Podróże z dzieckiem w wieku przedszkolnym 

Planując wakacje z dzieckiem, weź pod uwagę jego wymagania i konieczność zapewnienia mu bezpieczeństwa. Poza oczywistymi kwestiami, jak dobór odpowiedniego fotelika, spakowanie wózka spacerowego i niezbędnych ubrań oraz ulubionych zabawek, warto mieć przy sobie również:

W standardowym wyposażeniu torby małego dziecka (niezależnie od wieku) nie może zabraknąć również apteczki, a w niej m.in. leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, żeli i maści na ukąszenia owadów, plastrów i jałowych opatrunków, środków do dezynfekcji i termometru. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym