BLOG

Wiosenny spacer z niemowlakiem

Błękitne niebo i wyższa temperatura zachęcają do coraz częstszych spacerów i zamiany puchowej kurtki na lżejsze okrycie. O ile w przypadku dorosłych sposób ubioru nie budzi większych wątpliwości, tak w przypadku maluchów pojawia się obawa o ich zbytnie wychłodzenie. Nic dziwnego – wiosenna aura potrafi być naprawdę zdradliwa. Jak więc ubrać dziecko by go ani nie przeziębić, ani nie przegrzać?

Jak ubrać niemowlaka wiosną? 

Pogoda wiosną zmienia się niczym w kalejdoskopie – w końcu „w marcu jak w garncu”. W jednej chwili świeci słońce, a w drugiej – już zaczyna delikatnie wiać. Warto więc przygotować malucha na różne ewentualności związane z pogodą i ubrać go na tzw. cebulkę – daje to bowiem duże możliwości manewru jeśli chodzi o zdejmowanie i zakładanie poszczególnych części garderoby. Zapomnieć nie można o okularach przeciwsłonecznych z filtrem, które ochronią delikatne oczy dziecka przed szkodliwym promieniowaniem - tym bardziej, że okuliści zalecają noszenie okularów przeciwsłonecznych również podczas pochmurnych dni. W końcu szkodliwe promieniowanie UV jest emitowane bez względu na porę roku i zachmurzenie.

Temperatura powietrza pomiędzy 10 a 18 °C

Jeśli temperatura nie przekracza 18 °C, warto postawić na 3 warstwy ciuszków. Pierwszą warstwą powinny być skarpetki, body, pajace lub podkoszulki. Te wykonane z naturalnych materiałów (bawełny, lnu, włókien konopi) zapewnią dziecku komfort cieplny i zapobiegną przegrzaniu. Drugą warstwę powinny stanowić ubranka zapewniające skuteczną ochronę przed chłodem – niemowlęce bluzy, sweterki, długie spodnie czy dresy. Najlepiej, jeśli będą uszyte ze 100% bawełny, również z dodatkiem elastanu. Niezbędne okażą się też cienkie czapeczki z mieszanki bawełny i jedwabiu. Trzecią i ostatnią warstwą powinny być elementy garderoby chroniące przed wiatrem i wilgocią. Do tych ubranek zaliczyć można lekkie buciki oraz kurteczki z ekologicznej i termoregulacyjnej wełny merino. Dobrym rozwiązaniem będzie również zamiana grubego, zimowego śpiwora w wózku na wkładkę do wózka z naturalnej skóry owczej - to świetne rozwiązanie, które zapewni maluchowi odpowiednią temperaturę i komfort. 

Temperatura powietrza pomiędzy 19 a 25 °C

Wiosna nie musi być zimna i wietrzna – zwłaszcza w ostatnich latach zauważamy coraz bardziej wyraźne zmiany klimatyczne. W takie ciepłe dni warto zdecydować się na dwie zamiast trzech warstw ubrań – zapobiegnie to przegrzaniu malucha. Pierwszą warstwę powinny stanowić skarpetki oraz body lub podkoszulka, natomiast drugą – lekkie spodnie, bluza i wiosenne półbuty. W bardzo słoneczne dni nie można zapomnieć także o czapeczce lub kapeluszu chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem UV; alternatywą będzie również parasolka przy gondoli. Warto jednak pamiętać, że pogoda w każdej chwili może się nieco zmienić, dlatego na spacer warto zabrać ze sobą lekki kocyk z naturalnych i ekologicznych materiałów lub dodatkowe ubranko dla dziecka.

Przeczytaj również

 • image

  Jak przenieść dziecko do spacerówki?

  Decyzja o przeniesieniu niemowlaka z gondoli do spacerówki, wydaje się nie być skomplikowana. Jednak tylko z pozoru, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i u każdego dziecka może wyglądać to nieco inaczej. Od kiedy spacerówka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

  Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym