BLOG

Wiosenny spacer z niemowlakiem

Błękitne niebo i wyższa temperatura zachęcają do coraz częstszych spacerów i zamiany puchowej kurtki na lżejsze okrycie. O ile w przypadku dorosłych sposób ubioru nie budzi większych wątpliwości, tak w przypadku maluchów pojawia się obawa o ich zbytnie wychłodzenie. Nic dziwnego – wiosenna aura potrafi być naprawdę zdradliwa. Jak więc ubrać dziecko by go ani nie przeziębić, ani nie przegrzać?

Jak ubrać niemowlaka wiosną? 

Pogoda wiosną zmienia się niczym w kalejdoskopie – w końcu „w marcu jak w garncu”. W jednej chwili świeci słońce, a w drugiej – już zaczyna delikatnie wiać. Warto więc przygotować malucha na różne ewentualności związane z pogodą i ubrać go na tzw. cebulkę – daje to bowiem duże możliwości manewru jeśli chodzi o zdejmowanie i zakładanie poszczególnych części garderoby. Zapomnieć nie można o okularach przeciwsłonecznych z filtrem, które ochronią delikatne oczy dziecka przed szkodliwym promieniowaniem - tym bardziej, że okuliści zalecają noszenie okularów przeciwsłonecznych również podczas pochmurnych dni. W końcu szkodliwe promieniowanie UV jest emitowane bez względu na porę roku i zachmurzenie.

Temperatura powietrza pomiędzy 10 a 18 °C

Jeśli temperatura nie przekracza 18 °C, warto postawić na 3 warstwy ciuszków. Pierwszą warstwą powinny być skarpetki, body, pajace lub podkoszulki. Te wykonane z naturalnych materiałów (bawełny, lnu, włókien konopi) zapewnią dziecku komfort cieplny i zapobiegną przegrzaniu. Drugą warstwę powinny stanowić ubranka zapewniające skuteczną ochronę przed chłodem – niemowlęce bluzy, sweterki, długie spodnie czy dresy. Najlepiej, jeśli będą uszyte ze 100% bawełny, również z dodatkiem elastanu. Niezbędne okażą się też cienkie czapeczki z mieszanki bawełny i jedwabiu. Trzecią i ostatnią warstwą powinny być elementy garderoby chroniące przed wiatrem i wilgocią. Do tych ubranek zaliczyć można lekkie buciki oraz kurteczki z ekologicznej i termoregulacyjnej wełny merino. Dobrym rozwiązaniem będzie również zamiana grubego, zimowego śpiwora w wózku na wkładkę do wózka z naturalnej skóry owczej - to świetne rozwiązanie, które zapewni maluchowi odpowiednią temperaturę i komfort. 

Temperatura powietrza pomiędzy 19 a 25 °C

Wiosna nie musi być zimna i wietrzna – zwłaszcza w ostatnich latach zauważamy coraz bardziej wyraźne zmiany klimatyczne. W takie ciepłe dni warto zdecydować się na dwie zamiast trzech warstw ubrań – zapobiegnie to przegrzaniu malucha. Pierwszą warstwę powinny stanowić skarpetki oraz body lub podkoszulka, natomiast drugą – lekkie spodnie, bluza i wiosenne półbuty. W bardzo słoneczne dni nie można zapomnieć także o czapeczce lub kapeluszu chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem UV; alternatywą będzie również parasolka przy gondoli. Warto jednak pamiętać, że pogoda w każdej chwili może się nieco zmienić, dlatego na spacer warto zabrać ze sobą lekki kocyk z naturalnych i ekologicznych materiałów lub dodatkowe ubranko dla dziecka.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym