BLOG

Wyprawka dla dziecka, które urodzi się latem

Przyjście na świat małego człowieka wiąże się zarówno z wielką radością, jak i wieloma obawami. Jedna z nich dotyczy kompletacji wyprawki. Każdy rodzic zastanawia się co kupić, aby spełnić wszystkie potrzeby nowo narodzonego.  A warto przygotować się do nowej roli jak najlepiej, ponieważ będzie to miało wpływ na komfort zarówno dziecka, jak i opiekuna. Jak skompletować letnią wyprawkę?

Wszystkie niezbędne elementy letniej wyprawki dla niemowlaka znajdziesz na stronie naszego sklepu Kokosek. 

Ubranka dla dziecka urodzonego latem

Latem, gdy na zewnątrz panują upały, maluszek jest szczególnie narażony na przegrzanie, a nawet udar cieplny. Dlatego też, pierwsze ciuszki dziecka muszą być wykonane z wyjątkowo przewiewnych tkanin. Ponadto, nie mogą one krępować ruchów niemowlaka i powinny zapewnić mu wygodę. 

Wyprawka dla dziecka, które przyjdzie na świat w porze letniej powinna zawierać m.in.:

Kosmetyki dla dziecka urodzonego latem 

W trakcie upałów najważniejsze w pielęgnacji bardzo delikatnej i wrażliwej na podrażnienia skórze jest oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przed słońcem. W związku z tym, letnia wyprawka niemowlaka musi składać się z m.in.:

Rodzic nie powinien zapominać o bezpiecznej i wygodnej wanience. Przydatny może okazać się również termometr, który sprawdzi ciepłotę wody i zapobieganie oparzeniom. 

Pierwsze letnie spacery 

Lato jest idealną porą na długie spacery. Ważne jest jednak, aby w trakcie upałów unikać przebywania na słońcu w godzinach 10:00-15:00 i wybierania miejsc zacienionych. Niemowlaka można nie tylko wozić w wózku typu 2 w 1 (łączącym gondolę i spacerówkę), ale również nosić w chuście. Latem najlepiej wybrać wózki z dużą budką. Pomysłowym i praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie termoregulacyjnej wkładki do wózka. Nie wolno zapominać o tym, że latem temperatura w wózku może być bardzo wysoka, dlatego też nie zaleca się dodatkowego okrywania dziecka. Warto do wózka zamontować parasol, który stworza dziecku przyjemnie chłodny cień i chroni przed przegrzaniem. 

Co powinno znaleźć się w letniej wyprawce? Przede wszystkim:

Zdrowy sen maluszka

W pierwszych miesiącach życia, dziecko przesypia większą część doby. W standardowej wyprawce, niezależnie od pory roku, powinno znaleźć się m.in.:

Żywienie dziecka w pierwszych dniach jego życia

Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dziecko do 6. miesiąca życia powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki. W skład letniej wyprawki ułatwiające karmienie wchodzi m.in.:

Te i inne niezbędne akcesoria wchodzące w skład letniej wyprawki dla niemowlaka znajdziesz na stronie sklepu Kokosek. 

Przeczytaj również

 • image

  Jak przenieść dziecko do spacerówki?

  Decyzja o przeniesieniu niemowlaka z gondoli do spacerówki, wydaje się nie być skomplikowana. Jednak tylko z pozoru, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i u każdego dziecka może wyglądać to nieco inaczej. Od kiedy spacerówka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
 • image

  Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

  Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) karmienie piersią powinno być jedyną formą żywienia noworodka do ukończenia 6. miesiąca życia. To naturalna czynność, która pozwala nie tylko na dostarczenie dziecku najcenniejszych składników odżywczych niezbędnych w prawidłowym rozwoju, ale także na wytworzenie silnych więzów między matką a jej potomkiem.
 • image

  Jak ubrać dziecko stosownie do pogody?

  Ubieranie dziecka, które nie jest jeszcze zdolne do wyrażenia swojej opinii, bywa dla wielu rodziców dylematem. Mają obawy o to, czy dziecko nie marznie, lub z drugiej strony, nie jest zbyt mocno rozgrzane. Jak zatem ubierać noworodka latem, a jak zimą? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym