BLOG

Zabawki dla 2-latki - jaki prezent będzie najlepszy dla małej dziewczynki

Po ukończeniu 2. roku życia dziecko już swobodnie się porusza, zaczyna rozmawiać pełnymi zdaniami i coraz śmielej eksploruje świat, który zaskakuje go na każdym kroku. Maluch staje się coraz bardziej świadomy otaczającego go świata i dlatego też zaczyna zadawać swoje pierwsze ważne pytania. Zabawki dla 2-latka powinny zatem wspierać jego naturalny rozwój, zarówno emocjonalny, jak i fizyczny.

W naszym sklepie Kokosek znajdziesz dziesiątki propozycji na najlepszy prezent dla 2-latki.

Rozwój dziecka w wieku 2-lat

Maluch w wieku 2-lat powoli staje się odrębną jednostką, która coraz częściej zaznacza swoją indywidualność i prezentuje pełen wachlarz emocji, które niejednokrotnie wystawiają cierpliwość rodzica na dużą próbę. Ataki złości są jednak naturalne i bywają trampoliną (pod warunkiem właściwego podejścia otoczenia) do wykształcenia w przyszłości asertywności i samodzielności.  2-letnia dziewczynka i chłopiec stają się bardziej aktywni fizycznie - biegają, skaczą, eksplorują niepoznane dotychczas tereny i odnoszą swoje pierwsze sukcesy we wspinaczce. Dlatego też rodzic często musi wykazać się dużą podzielnością uwagi, opanowaniem, spokojem, ale także pewną elastycznością. Pomocne mogą okazać się zabawki dla 2-latka angażujące jego koncentrację, rozwijające zdolności manualne, budujące empatię, ćwiczące uważność i pozwalające spędzać czas aktywnie. 

Na etapie 2-letniego dziecka, dochodzi do intensywnego rozwoju mowy. Praktycznie z dnia na dzień daje się zauważyć, jak maluch używa coraz bardziej skomplikowanych słów i buduje pełniejsze zdania. W związku z tym, w tym okresie warto postawić na zabawki edukacyjne, wspierające tę umiejętność. 

Zabawki dla 2-latki - najciekawsze propozycje

Pomysłów na prezent dla 2-letniej dziewczynki jest wiele. Dużo zależy od jej osobistych upodobań, dlatego przed wyborem zabawki, najlepiej jest skontaktować się z jej rodzicami. Oni najlepiej znają swoją pociechę i podpowiedzą, z jakiego podarunku maluch ucieszy się najbardziej. 

Najciekawszymi propozycjami są m.in.:

Te i wiele więcej zabawek dla 2-latki znajdziesz w naszym sklepie Kokosek.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym