BLOG

Zabawki dla 2-latki - jaki prezent będzie najlepszy dla małej dziewczynki

Po ukończeniu 2. roku życia dziecko już swobodnie się porusza, zaczyna rozmawiać pełnymi zdaniami i coraz śmielej eksploruje świat, który zaskakuje go na każdym kroku. Maluch staje się coraz bardziej świadomy otaczającego go świata i dlatego też zaczyna zadawać swoje pierwsze ważne pytania. Zabawki dla 2-latka powinny zatem wspierać jego naturalny rozwój, zarówno emocjonalny, jak i fizyczny.

W naszym sklepie Kokosek znajdziesz dziesiątki propozycji na najlepszy prezent dla 2-latki.

Rozwój dziecka w wieku 2-lat

Maluch w wieku 2-lat powoli staje się odrębną jednostką, która coraz częściej zaznacza swoją indywidualność i prezentuje pełen wachlarz emocji, które niejednokrotnie wystawiają cierpliwość rodzica na dużą próbę. Ataki złości są jednak naturalne i bywają trampoliną (pod warunkiem właściwego podejścia otoczenia) do wykształcenia w przyszłości asertywności i samodzielności.  2-letnia dziewczynka i chłopiec stają się bardziej aktywni fizycznie - biegają, skaczą, eksplorują niepoznane dotychczas tereny i odnoszą swoje pierwsze sukcesy we wspinaczce. Dlatego też rodzic często musi wykazać się dużą podzielnością uwagi, opanowaniem, spokojem, ale także pewną elastycznością. Pomocne mogą okazać się zabawki dla 2-latka angażujące jego koncentrację, rozwijające zdolności manualne, budujące empatię, ćwiczące uważność i pozwalające spędzać czas aktywnie. 

Na etapie 2-letniego dziecka, dochodzi do intensywnego rozwoju mowy. Praktycznie z dnia na dzień daje się zauważyć, jak maluch używa coraz bardziej skomplikowanych słów i buduje pełniejsze zdania. W związku z tym, w tym okresie warto postawić na zabawki edukacyjne, wspierające tę umiejętność. 

Zabawki dla 2-latki - najciekawsze propozycje

Pomysłów na prezent dla 2-letniej dziewczynki jest wiele. Dużo zależy od jej osobistych upodobań, dlatego przed wyborem zabawki, najlepiej jest skontaktować się z jej rodzicami. Oni najlepiej znają swoją pociechę i podpowiedzą, z jakiego podarunku maluch ucieszy się najbardziej. 

Najciekawszymi propozycjami są m.in.:

Te i wiele więcej zabawek dla 2-latki znajdziesz w naszym sklepie Kokosek.

Przeczytaj również

 • image

  Czym się kierować przy wyborze kremu do twarzy dla dziecka?

  Skóra dziecka, a przede wszystkim niemowlaka jest znacznie cieńsza niż osoby dorosłej, a co za tym idzie delikatniejsza i wymaga zdecydowanie lepszej ochrony. Jest mniej odporna na promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr i inne czynniki zewnętrzne. Dlatego też krem do twarzy dla dzieci i niemowląt powinien być dobrany ze szczególną starannością z uwzględnieniem wszystkich jego składników.
  W naszym sklepie Kokosek znajdziesz pełną gamę najlepszych kremów do twarzy i całego ciała dla całej rodziny. 
 • image

  Jak zachęcić dziecko do jedzenia?

  Problem z brakiem apetytu może spędzić sen z powiek każdego rodzica. Fizjologiczne zmniejszenie łaknienia występuje między 1. a 5. rokiem życia dziecka. To wiek, w którym malucha trudno przekonać do pełnowartościowych dań, w których królują białko, witaminy, błonnik i inne substancje odżywcze. Jak nakłonić dziecko do jedzenia? Niestety nie ma jednej sprawdzonej metody, aby mały smakosz pokochał jedzenie warzyw i innych wartościowych dań. Jednakże istnieje kilka wskazówek, dzięki którym, można w szybki sposób urozmaicić posiłki i sprawić, że będą one okazją do dobrej zabawy.
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz niezbędne naczynia, sztućce i inne akcesoria, które urozmaicą każdy posiłek.
 • image

  Jak wybrać pierwszą lalkę dla dziewczynki i chłopca?

  Pierwsze zabawki mają ogromne znaczenie w życiu każdego dziecka. Wiele z nich towarzyszy im przez długie lata i bywa z czasem wspominane z dużym sentymentem. W związku z tym pierwsza lalka dla dziewczynki i chłopca powinna być wybrana wyjątkowo uważnie. Czym kierować się w zakupie lalki dla dziewczynek i chłopców? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
  Na naszej stronie Kokosek znajdziesz duży wybór najlepszej jakości, pięknie wykonanych lalek, które mogą być prezentem dla każdej dziewczynki i nie tylko.
Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym