BLOG

Zabawa w terenie - jakie zabawki dla dzieci na powietrzu?

Aktywność ruchowa i intelektualna są podstawą prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Gdy za oknem temperatury zaczynają rosnąć, rodzice często proponują swoim pociechom zabawę na świeżym powietrzu z rówieśnikami. Zabawki do ogrodu i na podwórko to idealny pomysł na to, aby urozmaicić dziecku ten czas. Warto jednak dobrać je do indywidualnych upodobań i etapu rozwoju malucha.

W naszym sklepie Kokosek znajdziesz setki propozycji najciekawszych zabawek dla dzieci do ogrodu i na podwórko.

Zabawy na świeżym powietrzu - dlaczego warto?

Liczne badania naukowe już dawno dowiodły, że zabawa na dworze hartuje organizm (m.in. poprzez syntezę witaminy D, która możliwa jest dzięki ekspozycji na słońce), poprawia przemianę materii, krążenie krwi i dotlenia cały organizm. Dlatego też warto inicjować wspólne zabawy ze swoją pociechą na łonie natury. W tym celu można wykorzystać zabawki dla dzieci na podwórko, które urozmaicą wspólnie spędzony czas.

Pomysłów na zabawy jest niezliczona ilość, co ogranicza wyłącznie wyobraźnia zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ważne jest jednak, aby w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo potomka i w przypadku intensywnych aktywności fizycznych, zabezpieczyć jego głowę przed urazami np. za pomocą kasku dopasowanego do wieku i rozmiaru głowy, a także ochraniaczy na kolana i łokcie. Tylko wówczas, takie zabawki na podwórko jak jeździki, nie będą stanowiły ryzyka utraty zdrowia. 

W sezonie letnim nawet niemowlęta mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. Ważne jest, tylko aby ochronić ich skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV (bezpiecznymi kremami z filtrem) oraz ubrać dziecko w kapelusz osłaniający czoło i oczy przed słońcem. Maluch może bawić się w zacienionym miejscu na specjalnej macie swoimi ulubionymi zabawkami m.in. klockami, przytulankami i grzechotkami. Należy jednak pamiętać, że w bardzo upalne dni lepiej unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, szczególnie w godzinach 10:00-15:00. 

Przykładowe zabawki do ogrodu i na podwórko

Jakie zabawki dla dzieci na podwórko i do ogrodu warto wybrać? Dużą popularnością wśród maluchów cieszą się m.in.:

Te i wiele więcej ciekawych propozycji znajdziesz w naszym sklepie Kokosek. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym