BLOG

Znaczenie drewnianych zabawek w rozwoju dziecka

Zabawa w życiu dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju. Sklepowe półki wręcz uginają się od zabawek, które mają wspierać malucha na różnych poziomach m.in. manualnym, czy też wzrokowym. Warto jednak pamiętać, że poza funkcjonalnością, kolosalne znaczenie ma jakość produktów. Niestety, większość z nich wykonana jest z plastiku, który nie tylko rozkłada się znacznie dłużej niż inne materiały (i przez to nie może być zaliczany do ekologicznych), ale także bardzo łatwo go uszkodzić. Na szczęście, coraz więcej rodziców stawia na tradycyjne, drewniane zabawki. 
W naszym sklepie Kokosek znajduje się duży wybór drewnianych zabawek dla dzieci, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych i rozwijających wiele kompetencji.

Wartość drewnianych zabawek dla dzieci

Ogromny wybór na rynku zabawek dla dzieci zmusza do zadania sobie pytania o to, czym wyróżniają się te, wykonane z drewna. Odpowiedź jest bardzo prosta.  Drewniane zabawki edukacyjne stworzone są z naturalnych, a co za tym idzie bezpiecznych surowców. W związku z tym mogą być wykorzystywane również przez najmłodsze dzieci. Wartością dodaną jest ich ponadczasowość, co oznacza, że nigdy nie wyjdą z mody. Co więcej, są znacznie trwalsze i mogą posłużyć więcej niż jednemu pokoleniu.

Drewniane zabawki dla dzieci idealnie nadają się na prezent zarówno dla niemowlaków, jak i przedszkolaków, a nawet nieco starszych pociech. Podczas zakupu warto jednak zwrócić uwagę na to, aby posiadały certyfikaty bezpieczeństwa, co przekłada się na ich wysoką jakość.

Przykłady drewnianych zabawek dla maluchów

Na rynku istnieje szeroki wybór zabawek z drewna. Dopasowane są dla dzieci w różnym wieku. Szczególnie polecanymi produktami są np.:

 • klocki i układanki - przeznaczone zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. W ich układanie można zaangażować całą rodzinę. Dobrze jest wybierać takie, do których produkcji użyto materiałów pochodzących ze zrównoważonych upraw,
 • zabawki na sznurku - ten rodzaj zabawki zna każde pokolenie. Na sznurku najczęściej ciągnie się koniki, kotki, pieski i inne zwierzaki,
 • liczydła - uniwersalne i o wartości edukacyjnej,
 • łuk ze strzałami - to doskonały pomysł na prezent dla każdego, małego zawadiaki,
 • bębenki, ksylofony itp. - rozwijają zdolności muzyczne i manuale,
 • puzzle sensoryczne,
 • klasyczne układanki typu wieża,
 • ponadczasowe kolejki drewniane,
 • sortery rozwijające zdolności manuale, precyzję wykonywania ruchów, a także koordynację ręka-oko,
 • zjeżdżalnie dla samochodów,
 • przebijanki w różnych wersjach kolorystycznych.

Więcej drewnianych zabawek dostępnych jest na naszej stronie Kokosek. 

Decydując się na zakup drewnianej zabawki, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz jego indywidualne zainteresowania. Są one bezpieczne nawet dla niemowląt, które mają tendencję do wkładania wszystkiego do buzi. Dobrej jakości zabawki pokryte są nietoksycznymi powłokami (farbami, lakierami), które nie są szkodliwe dla zdrowia. Ich trwałość sprawia, że mogą cieszyć dzieci przez wiele pokoleń. Drewniane zabawki to idealny pomysł na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym