BLOG

Akcesoria niezbędne podczas letnich spacerów z dzieckiem

Piękna pogoda za oknem, szczególnie letnią porą, zachęca do regularnych spacerów z dzieckiem. Maluch nie tylko dotlenia w ten sposób swój organizm, ale również syntetyzuje niezbędną do jego rozwoju witaminę D. Nie należy jednak zapominać o tym, że spacer z dzieckiem, zwłaszcza w trakcie upałów, musi być bezpieczny. Warto się do tego przygotować. Jak ochronić dziecko przed słońcem?

Do niezbędnych akcesoriów zaliczają się:

  • wózek spacerowy wykonany z przewiewnych materiałów (przedłużana budka z filtrem UV, parasolka),
  • bidon na wodę mineralną lub termobutelkę (wykonaną ze stali nierdzewnej, utrzymującą niską lub wysoką temperaturę wody przez długi czas)
  • termos na jedzenie (jeśli spacer jest dłuższy),
  • materiałowa chusteczka na głowę lub czapeczka z daszkiem,
  • wygodna mata do przewijania,
  • zawieszka do wózka umilająca podróż maluszkowi, łańcuszek lub inne rodzaje maskotek i przytulanek,  
  • wielorazowe torebki do smoothie (zdrową i pyszną przekąskę można przyrządzić samemu w domu i wygodnie przelać do torebki),
  • wygodna i pojemna torba na pampersy, kremy oraz inne przydatne drobiazgi,
  • okulary przeciwsłoneczne IZIPIZI z filtrem 3 kategorii -  oczy dziecka powinny być w sposób szczególny chronione przed promieniowaniem słonecznym, ponieważ ma on niekorzystny wpływ na delikatne struktury budujące narząd wzroku i może w przyszłości zwiększać ryzyko powstawania zaćmy,
  • krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Jak przetrwać upały z dzieckiem?

Zbyt silne promieniowanie słoneczne, zwłaszcza w godzinach 10:00-15:00, może być bardzo niebezpieczne dla niemowląt. Zwiększa się wówczas ryzyko odwodnienia i poparzeń słonecznych. Jak przetrwać upały z dzieckiem? 


Każdy rozsądny rodzic na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swojej pociechy. Niemowlę w trakcie upału powinno być ubrane lekko i przewiewnie. Najlepiej zainwestować w naturalne tkaniny (bawełna, len), które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza i odprowadzają pot. Nawet jeśli dziecko nie jest wystawione bezpośrednio na promieniowanie słoneczne, konieczne jest zabezpieczenie skóry kremem z odpowiednio wysokim filtrem (najlepiej 50 SPF). Na główkę warto założyć cienką materiałową chusteczkę. W trakcie upałów można śmiało zrezygnować ze skarpetek, śpioszków i kaftaników. Mogą one dodatkowo przegrzać delikatną skórę dziecka i spowodować powstawanie potówek.  


Nie wolno zapominać o systematycznym nawodnieniu. Większość wilgoci zostaje odprowadzona razem z potem, jednakże poziom wody w organizmie należy uzupełniać. Odwodnienie jest szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i w skrajnych przypadkach może zakończyć się tragicznie. Dzieci, których dieta nie jest jeszcze rozszerzana i są karmione wyłącznie piersią powinny być jak najczęściej przystawiane do piersi.


Pod żadnym pozorem nie wolno zasłaniać wózka pieluszkami materiałowymi, kocykami i innymi tkaninami. Powoduje to wzrost temperatury panującej w jego wnętrzu i zmniejsza cyrkulację powietrza. 


Podczas letnich spacerów dobrze jest wybierać miejsca z dużą ilością cienia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie spacerowanie w okolicznym parku lub lesie, gdzie bez trudno można schować się przed silnym słońcem. Jeśli jest to możliwe, lepiej jest wybierać wczesne godziny poranne (do godziny 10:00-11:00) lub popołudniowe (po godzinie 15:00). W samo południe temperatury są największe, co zwiększa ryzyko udaru cieplnego i odwodnienia.

Bezpieczeństwo rodzica równie ważne jak dziecka 

Ostatnią, lecz nie mniej ważną zasadą, jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Podobnie, jak w przypadku maluszka, konieczne jest systematyczne nawadnianie organizmu, stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, nałożenie na głowę kapelusza lub czapki z daszkiem oraz ubranie przewiewnej odzieży. 


Zarówno akcesoria, ubrania, jak i kosmetyki przeciwsłoneczne dla dziecka znajdziesz na stronie naszego sklepu Kokosek. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym