BLOG

Co zrobić, żeby dziecko nie gubiło smoczka?

Zdecydowana większość dzieci kocha smoczki. Pomagają im się uspokoić i są ich codziennym towarzyszem, zwłaszcza przed snem i w trudnych emocjonalne sytuacjach. Zdarza się jednak, że dziecko zgubi smoczek. Jest to częste zwłaszcza podczas spacerów lub zabawy w domu. W takich sytuacjach znakomicie sprawdza się zawieszka do smoczka, którą mocuje się na ubranku malucha. 

Na naszej stronie Kokosek znajdziesz wiele rodzajów zawieszek do smoczka dla Twojego malucha.

Zawieszki do smoczka - co to i jakie są ich rodzaje?

Zawieszka do smoczka to bardzo przydatny i przy tym modny gadżet dla każdego malucha. Posiadanie tego akcesorium zabezpiecza smoczek nie tylko przed zgubieniem, ale także upadkiem na ziemię. A każdy rodzic wie, jakim kłopotem bywa ciągłe wyparzanie smoczka, a w szczególności, gdy maluch jest markotny i potrzebuje go wyjątkowo mocno.

Kupując zawieszkę do smoczka, należy upewnić się, że jest ona bezpieczna dla dziecka i nie posiada drobnych elementów, które przed przypadek mogłyby zostać połknięte. Na rynku znaleźć można szeroki ich wybór, w tym m.in.:

Warto wybrać taki rodzaj tworzywa, który będzie łatwy do utrzymania w czystości. Zaleca się, aby systematycznie czyścić go za pomocą ciepłej wody i detergentu. Sam materiał powinien być wytrzymały i odporny na zarysowania oraz inne mechaniczne uszkodzenia.

Wybierając zawieszkę do smoczka, należy ponadto zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Dobrze jest, gdy jest ono wyposażone w blokadę, która uniemożliwia dziecku samodzielne odpięcie całej konstrukcji.
Co więcej, sama zawieszka musi być odpowiednio długa, aby maluch miał łatwy dostęp do smoczka.

Wady i zalety stosowania smoczka u dziecka 

Stosowanie smoczków ma swoich zwolenników i przeciwników. Bardzo często można spotkać się z opinią, że ssanie smoczka to samo zło. Nie jest to do końca prawda, ponieważ wiele zależy od co najmniej dwóch czynników.

Pierwszym z nich jest moment, w którym po raz pierwszy podajemy noworodkowi smoczek. Specjaliści przekonują, że najlepiej jest to zrobić po tym, jak dziecko nauczy się prawidłowo ssać pierś. W przeciwnym razie bobas może odmówić karmienia piersią. Drugim z nich jest częstotliwość podawania smoczka. Powinien być on remedium na gorsze samopoczucie, rozdrażnienie i płacz dziecka, a nie stałym towarzyszem maluszka.

Ważne jest, aby smoczek był dopasowany do wieku dziecka. Na każdym opakowaniu widnieje informacja o tym, od którego miesiąca można stosować dany model. Rodzic musi pamiętać o tym, żeby codziennie dbać o higienę jamy ustnej, co zapobiega rozwojowi aft i pleśniawek. W związku z tym konieczne jest regularne mycie i wyparzanie smoczka, tak aby pozbyć się ewentualnych bakterii i zanieczyszczeń.

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym