BLOG

Dlaczego warto kupić dziecku śpiworek do spania?

Noworodek przesypia znaczną część doby. To wtedy rośnie i regeneruje swój układ nerwowy. W związku z tym, środowisko, w jakim śpi dziecko, ma ogromne znaczenie dla jakości jego snu. Liczy się nie tylko odpowiednie zaciemnienie pokoju, ale także temperatura oraz to, w czym śpi. Wielu rodziców wybiera śpiworek do spania. Dlaczego jest to dobry wybór? Co przemawia za jego kupnem? 
Na naszej stronie Kokosek znajdziesz śpiworki do spania najlepszej jakości.

Śpiworki do spania - zalety

Rodzice, którzy po raz pierwszy kładą swoje dzieci spać, zastanawiają się, w czym powinien wypoczywać ich maluszek. Dobrym wyborem jest zakup śpiworka do spania, który będzie służył dziecku przez pierwsze 12 miesięcy życia (chociaż niektóre modele przeznaczone są nawet dla dużo starszych dzieci). Co ważne, może być stosowany już od 1. dnia życia. 

Najważniejszymi zaletami śpiworków dla niemowlaka są:

  • zapewnienie właściwej temperatury podczas spania - rodzic ma pewność, że maluch nie rozkopie kocyka ani kołderki, a tym samym nie zmarznie w trakcie nocy,
  • łatwy dostęp do pieluszki, co ułatwia przewijanie w nocnych porach (wystarczy rozpiąć śpiworek od dołu),
  • ich obszerność nie krępuje swobodnych ruchów rączek i nóżek,
  • bezpieczeństwo - istnieje pewność, że dziecko nie zarzuci go sobie na główkę. Takie ryzyko istnieje w przypadku kocyka lub kołderki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie śpiworka dla dziecka?

Głównym kryterium wyboru śpiworka dla dziecka jest jego rozmiar. Musi być dopasowany do wieku i wzrostu bobasa. Dobrze jest wybrać taki, który jest do ok. 20 cm dłuższy niż aktualna długość ciała dziecka. Wówczas posłuży mu przez dłuższy czas. Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonany jest śpiworek do spania. Najlepiej kupić taki z certyfikowanych tkanin, co zapewnia właściwą wentylację i gwarantuje, że dziecko nie spoci się w nocy. Materiałem tym jest często wysoko-jakościowa bawełna (czasami z domieszkami), która nie zniszczy się w praniu i pozostanie wytrzymała. 

Na zimę warto zainwestować w śpiworek z wełny merino. Surowiec ten słynie z minimalnego przewodnictwa ciepła. Co to oznacza? Oznacza to, że skutecznie grzeje w zimne dni, a latem izoluje od gorącego powietrza. 

Innym kryterium wyboru jest rodzaj zamykania. Najlepiej sprawdzają się te zapinane na zamki błyskawiczne. Wówczas, wystarczy jedynie odpiąć jedną część śpiworka, aby wyswobodzić malucha do zmiany pieluszki. Ważne jest jednak, aby zamki nie znajdowały się w górnej części śpiworka. To minimalizuje ryzyko przycięcia brody lub szyi niemowlaka. 

Dla kogo śpiworek?

Dla jakich dzieci przeznaczony jest śpiworek do spania? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Często tego rodzaju rozwiązanie rekomendowane jest dla dzieci ruchliwych, które są niespokojne w nocy, a tym samym mogą przemieszczać się w swoim łóżeczku. Dobrej jakości śpiworki sprawdzą się w przypadku dzieci, które często odkrywają się w nocy, a przed to marzną. Szczelnie zapięty śpiworek zapewni właściwą termoregulację, dzięki czemu maluch nie spoci się, ani nie zmarznie. 

Przeczytaj również

Najwyższa
jakość
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem
Zrównoważona
produkcja
Metody produkcji maksymalnie przyjazne środowisku
Bezpieczne
płatności on-line
Przelewy24, BLIK, karta płatnicza, przelew tradycyjny
Ekspresowa
wysyłka
Zamówienia wysyłamy w następnym dniu roboczym